» Poradna » Programy

Volne misto na disku...?

Mam rozdeleny disk 80GB na dve casti. Jednotka C: =5GB (windows, apache, sql, dokumenty, program files) a D: (zbytek).Pocitac mi ukazuje, ze mam na disku C: volnych jen 500MB, ale kdyz si zjistim velikost slozek a souboru na tomto disku (vcetne skrytych souboru), tak at pocitam, jak pocitam , tak v souctu mi to vyjde vzdy priblizne 2,5GB. Kam teda zmizely ty 2GB???BTW: strankovaci soubor pagefile.sys mam na jednotce D:.Diky vsem za rady.

Odpovědi na otázku

Ahoj. Môjmu brachovi sa stala podobná vec.mal 40GB HDD a keď zrátal všetko čo tam mal tak mu chýbalo asi 15GB.Nevedel som čo s tým, tak ma napadla vec o ktorej by som povedal, že s tým nemá nič spoločné.Vytvoril som jeden prázdny adresár na disku a dovtedy som tam kopíroval kadečo kým počítač neprehlásil že už nie je miesto na disku.Potom som to vymazal, všetko sme zrátali a ono to zrazu sedelo.Nechápali sme.Možno to nie je tvoj prípad, ale nič tým nepokazíš.

Bohuzel nepomohlo

Body obnovení systému. jsou ve skrytém adresáří "C:\System Volume Information" Když je pravidelně nečistíš tak za nějakej čas zaberou pěkný místo na disku.Úklid: "Start - Programy - příslušenství - systémové nástroje - vyčištění disku" Vyber Disk, přejdi na kartu "Další možnosti" a v dolní části "Obnovení systému" dej "vyčistit" a potvrdit.

Obnoveni systemu mam zakazane - i slozka System Volume Information ma 0 bajtu.

Teď jsem koukal na svůj disk a jen Win XP pro s SP2 a aktualizacema má 2,32 Gb a Program Files skoro 2 Gb. Takže tý tvé 4,5Gg my nepříjdou až tak nereálné.

Podle mě to máš blbě rozdělené ... někde ti zůstal nenaformátovaný kousek... Čím si to vlastně dělil???

Delil jsem to v f-disku, ale to uz je tak rok zpatky a nikdy predtim se mi to nestalo.

Fuck diskem? Sežeň si něco lepšího...Třeba Partition Logic je zadáčo...http://partitionlogic.org.uk/

Nemáš plný kôš?

Kos mam prazdny.

Mozna je to uplna blbost, ale nemas nekde na disku soubory(hodne) s jen par byty?? FAT by pak zabiraly v oddílu víc nez by se ukazovaly. Hmm ikdyž to je asi fakt kravina

Nejvic souboru ma slozka s windows. Zabira 1.5GB a je tam cca 10 000 souboru.Jinak program files, dokumenty, apache maji priblizne po 1000 souborech.

Napiš do Start - Spustit "diskmgmt.msc" tam zjistíš jestli ti nezbylo nějaké místo,kteému není přiřazen oddíl.

Vsechno zaplnene.

nemas tam spoustu malych souboru a nastavenou velkou velikost sektoru?potom muze 100B soubor zabrat treba 32768Bjak zjistujes velikost obsazeneho mista na disku,kdyz otevres disk cctrl+a oznacis vsechny slozky (predtim povolis zobrazeni skrytych a systemovych souboru)pak pravym tlacitkem kliknes na jednu ze slozek a das vlastnosti,pak se ti zobrazi pocet souboru, slozek, velikost a velikost na diskunebude jedna z tech velikosti kolem tech 4,5GB?pokud to tak delas tak potom teda nevim

26 000 souborů, 2 620 slozek velikost 2.5GB, velikost na disku 2.43GB

Nemáš náhodou Nortonový kôš (je to súčasť nejakého väčšieho balíka od Nortona)?

Nemam. Mam nainstalovany akorat !avast 4.

Ahoj.Moje zistenie ,čo sa týka volného miesta na disku bolo prekvapujúce.Nedalo mi to pokoj, tak som sa tomu trochu venoval.mám v PC 80GB disk.Ďalej mám šuplík, ktorý je prázdny a keď si potrebujem zazálohovať dáta, tak tam dám druhý disk/WD 20GB/ a prekopírujem naň čo potrebujem zázálohovať.Zistil som, že keď som zrátal všetky priečinky čo na ňom  sú /šuplík/ a porovnal ich veľkosť s veľkosťou ktorú mi ukazuje vo vlastnostiach disku, že je tam rozdiel 7GB.Následne na to som vymazal všetko čo v šuplíku bolo.To znamená, že keď som klikol na šuplík nebolo tam nič, ale vo vlastnostiach disku mi ukazovalo, že ta tých 7GB je.Nechápal som.Dal som ten disk defragmentovať a až tam som zbadal ako je zaplnený.Nakoniec sa mi dokonca v programe PC inspector File Recovery, podarilo obnoviť skoro všetky súbory.Avšak keď som ich vymazal, tak disk vyzeral zase prázdny, ale vo vlastnostiach zas bolo tých 7GB.Záver: Ak máte rozdiel mädzi narátanými dátami a dátami zobrazenými vo vlastnostiach, tak ten rozdiel je súčet všetkých dát, ktoré ste od posledného formátu vymazali z disku.Sformátovaním sa to určite vyrieši, ale ako sa to dá vyriešiť keď nechcete formátovať a chcete aby to ukazovalo správnu veľkosť, tak to netuším.Prečo to tak je, to je ore mňa záhadou.

Riesi sa to kontrolou disku, presnejsie systemu suborov (prikaz chkdsk). Ak to nepomoze, bud je v chkdsku chyba, alebo bom zle pouzity, alebo tie data su v nejakom dobre skrytom adresari, alebo su to data ktore windows nevie uvolnit (prebytocne miesto v MFT, ale to tazko bude mat 7GB).

Ahoj.Skúsil som ten disk znova naplniť, vymazať a defragmentovať.Tu je výsledok:Zväzok Šuplík (F:)    Veľkosť zväzku         & nbsp;         &n bsp;         = 18,65 GB    Veľkosť klastra                    & nbsp;        = 4 kB    Využité miesto         & nbsp;         &n bsp;         = 4,92 GB    Voľné miesto         & nbsp;         &n bsp;         &nb sp; = 13,73 GB    Voľné miesto v percentách        &nb sp;         = 73 %Fragmentácia zväzku    Celková fragmentácia        & nbsp;         &n bsp;    = 0 %    Fragmentácia súborov                    & nbsp;   = 0 %    Fragmentácia voľného miesta         & nbsp;      = 0 %Fragmentácia súborov    Celkový počet súborov                    & nbsp;  = 7 210    Priemerná veľkosť súboru         & nbsp;         = 890 kB    Ukázat celý příspěvek

Ten disk prazdny proste nie je, je na nom 7210 suborov. Neviem, preco nie su vidiet, ani preco sa nevymazali, ale su tam.

Ozaj skusil som aj chkdsk s parametrom F z príkazového riadku.Nepomohlo.

Nejsem si jisty, ale tusim, ze mi zacalo msto na disku "mizet" po tom, co jsem si na tento disk nainstaloval MySQL databazi 5.Nemuze to mit nejakou spojitost s ni?

Vieš čo vôbec netuším.Myslím že tento problém má každý avšak nikoho nenapadne to rátať.Pri dnešných veľkostiach diskov je to zanedbatelné.A možno to tak má byť.

PROBLEM VYRESEN!Smazal jsem slozku Miscrosoft Shared ve slozce program files, ktera mela zdanlive pouhych 100MB, ale po jejim smazani mam na disku 1.8GB volneho mista!A diky vsem za rady!

Oprava:Slozka je tady:C:\Program files\Common files\Microsoft shared