» Poradna » Web a internet

Volba Poslat odkaz e-mailem

Dobrý den, "poslat odkaz e-mailem", tato volba mi v prohlížeči Firefox až do dneška fungovala tak, že se po její aktivaci automaticky "rozbalilo" prostředí nového e-mailu v aplikaci Thunderbird. Teď se tak neděje a objeví se pouze okénko: vyberte aplikaci pro zprávy typu "mailto" - ale já bohužel nevím, jak tam přidat poštovní program Thunderbird. Nabízí se mi tam jen G-mail, Seznam mail ... Věděl by někdo? děkuji František

Odpovědi na otázku

A ked si v nastaveniach windows vyberies predvolenu aplikaciu Thunderbird, ani tak tam nemas ten vyber?

To neumím, ale zkusil jsem teď kliknout na obrázek na Ploše, ten se po aktivaci volby Odeslat/Příjemce e-mailu krásně "připraví" a (jako doposud) naskočí přímo už jako příloha nově se otevírajícího mailu programu Thunderbird, čili tady vše , jako dříve, obrázek takto elegantně poslat lze. Odkaz již ne. Proč každá nová verze Firefoxu něčím nemilým překvapí?

Skus v tych nastaveniach, mne to v pohode funguje.

To neumím, prosím pošli mi mail, díky

Tady není seznamka.

"Start" /vlavo dole ten stvorcek/, "Nastaveni" /ozubene kolecko/," Aplikace" /kolonka/, "vychozi aplikace", "mail" a tam to nastavis

M á m t o !!! Moc díky a prosím o uzamčení otázky.... dík

Hlavne, ze to funguje.

Nepřekvapí. Funguje to pořád stejně = normálně.

Tak se mi tam možná "plete" již ve středu odinstalovaný "zbytek" prohlížeče Chrome... někde v registrech... Opravdu to pořád takto funguje bez potíží, ta volba Poslat odkaz e-mailem i v nejnovější verzi Firefoxu?

To je to tvoje "čištění" CCleanerem. Už to pochop a ten šmejd z počítače vyhoď, nemá tam co dělat.

Možná ještě bude chtít odkaz na exe soubor FIREFOX staré verze a do pěti minut ať to šlape.

Nebude nic chtít, jen aby vše fungovalo, jak má... každá "změna" mě rozpálí do běla...

Jenže ty si ty změny děláš sám...

nemáš to ve firefoxu nastavené. Bez problému mi to funguje - Firefox 78, Thunderbird taky 78

Určitě myslíš FF 88, TB 78.

nikoliv https://www.mozilla.org/en-US/firefox/78.7.1/rele...

Jasně. I tak, v posledním FF 88 to funguje pořád stejně.

Přestalo to samo. Bylo to tam x let, přece bych tuto skvělou funkci nedeaktivoval... rošťáci... hned to jdu prověřit a nastavit... děkuju