» Poradna » Mobily

Volání ze zahraničí na CZ číslo mám zpoplatněno, i když v CZ to mám zdarma

Dobrý den.Mám dotaz. Jsem u jistého operátora modrých barev a bublinek(hádám, že asi víte, který. "OuTú" mimochodem :) ). Byl jsem minulý měsíc na Slovensku. Volal jsem ženě, která je u stejného operátora. V CZ mám na tento operátor volání zdarma a neomezeně. Nicméně, když jsem ji volal ze Slovenska do ČR, operátor mi nejenže odečítal volné minuty, ovšem po vyčerpání volných minut mi dokonce začal účtovat 3,50kč za minutu. Jelikož se muselo něco řešit, provolal jsem dost dlouho. Otázka zní: má na to právo, aby mi odečítal volné minuty a dokonce zpoplatnil službu, kterou mám mít zadarmo? Je to důvodem k výpovědi smlouvy? Volal jsem na operátora, kde mi řekla slečna, že takto je to v pořádku a že to je správně. Nicméně, co jsem se zajímal, tak to vypadá, že to až tak v pořádku není. Mám tarif Free "OuTú" 60 a roaming Svět Basic. Říkal jsem si, že bych si ještě zavolal na ČTÚ, ale hádám, že je asi zajímat nebudu. Za každou radu budu velmi vděčný. Děkuji.

Odpovědi na otázku

Pokud slečna řekla, že to je v pořádku, tak má pravdu. ☺

Takže mám to chápat tak, že v ČR do stejné sítě neplatím, ale v zahraničí ano? Není to blbost?

neni.

Jak to?

U paušálu FREE O2 60 je volání v zóně EU po vyčerpání 60 volných minut za 3.50,- Kč s DPH.

Ano, to mi řekla i ta slečna. Což vypadá, že je to vše v pořádku.

Roaming byl zrušen. Volal jsi mimo roaming a ze sítě jiného operátora.PrasatkoPee

Na Slovensku jsem byl v síti "OuTú" SK a volal do ČR na stejného operátora. Mám toho samého operátora. Tak mně hlava nebere, jak to, že za to platím extra navíc?

Ty jsi v ČR u iperátora OuTů SK? Já myslím, že ne.PrasatkoPee

Ne. V ČR jsem u O2 Cz.

To je irelevantní, u jakého operátora jsi byl v zahraničí přihlášený.

O ake cislo islo? Nebol to nahodou freephone?

Ne. Volal jsem do ČR na stejného operátora(volal jsem ženě), jako mám já ze Slovenska a tam jsem byl přihlášen do sítě stejného operátora, jako mám já. Proto mi to hlava nebere, že za to musím platit, i když v ČR to mám neomezeně.

o2 cz != o2 sk

To znamená co?

ze jsi volal ze site jineho operatora. nebyl jsi v siti o2 ceska republika. tudiz, pokud nemas komplet neomezene volani, tak ti to uctovali spravne.

Výborně, děkuji za odpovědi. Tak jsem se dozvěděl, co jsem potřeboval. Děkuji všem za příspěvky!

Moment. Píšeš, že máš zaplacený roaming "Svět Basic". V tom případě máš volání i ze Slovenska v ceně paušálu, jako bys byl v ČR. Roaming ale musíš mít aktivovaný. Máš? A byl jsi připojený na slovensku v síti O2? Mají tam i jiné poskytovatele, třeba Orange... ☺

Ano, mám placený a aktivovaný Svět Basic. Na Slovensku jsem byl připojený na O2 SK.

To je jedno, u jakého operátora v zahraničí byl přihlášený...

Bylo to na Slovensku a byl jsem přihlášený u O2 SK.

Takže mám chápat, že tedy poplatky byly v pořádku a nejsem v právu?

Vsak pisal ze pretelefonoval pausal, tak mu to uctovali spravne.

Volání v roamingu v EU není zdarma, ale bez příplatku.Roaming zadarmo je hovadina, kterou šířili nezodpovědní a neschopní pisálci. Účtuje se vždy jako volání do ostatních sítí. Když jsi na Slovensku, nejsi v síti svého operátora, tudíž se neuplatňuje sazba za volání v síti. Po vyčerpání volných minut platíš minutovou sazbu.V ceníku je doslova uvedeno:Neomezené volání do O2 a na pevné sítě, 60 volných minut mimo O2 a v zóně EU, neomezené SMS do O2.Případnou námitku proti vyřízení reklamace ČTÚ samozřejmě prošetří a v tomto případě zřejmě zamítne.Lituji, u tarifů s neomezeným voláním jen v síti se zkrátka nevolá za stejné ceny jako doma.