Volám hackery na pomoc proti blbcovi, chodí mi od něj desítky virů!

Nazdar lidi, já sám si s ním neumím poradit, jen jsem ho vytrasoval (pokud ovšem ten virus nesimuluje i IP adresu. Během dneška už mi z počítače client73.jkm-net.cz [217.117.210.73] přišlo přes 80 mailů s přílohami (dle typu viru od 64 do 300 kB)nasimulovnými různými odesílateli (sarfi@quick.cz, teletext@czech-tv.cz, nobody@ns.megaprint.cz, 2hannes@seznam.cz, litvinov.mo@up.mpsv.cz, daguar@seznam.cz, maresacek@seznam.cz, standl@volny.cz, comphacker@dreamland.cz, postovni.holub@atlas.cz, tfstats@valvesoftware.com, kamelot@centrum.cz, remos@volny.cz, grimmich@seznam.cz) a to jsou jen ty poslední, ostatní už jsou smazaný. Všechno to bylo z té jediné IP adresy, takže si myslím, že to je vše z jednoho jedinýho počítače.Pokud to někdo umíte, koukejte mu začít škodit. Bude to zřejmě nějakej zákazník sítě JKM-NET v Litvínově, víc už jsem toho nevypátral.

Odpovědi na otázku

a co treba se zeptat u providera (jkm-net.cz) aby ho odrizli do te doby nez si svuj prob vyresi? myslim ze to je cistsi cesta

Tak se obrať na jejich admina, v tom JKM, o spammera ve vlastních řadách a právní problémy nejspíš ani oni stát nebudou...a když budeš mít štěstí, utnou ho

To si pište, že jsem jim ho už nabonzoval (maj na jejich webu formulář na technickou podporu).Spammer to nebude - prostě blbec co chytil viry a ani o tom neví.Sakra, kdybych sám bych byl provider, tak dalšího klienta nepřipojím dřív, než bude mít kvalitní firewall a antivir a projde školením jak používat internet a e-mail. Na druhou stranu, když mi doma budovali bezdrát, taky se mě na nic neptali, jestli a jaký mám zabezpečení. Asi je to každýmu jedno - ale to nechtějí mít provideři na "svý" síti pořádek?

Tyhle vzneseny idealy by te presly hned jak by te to melo zivit - nevydelal by sis ani korunu. Kvalitni firewall a antivir nema 99% uzivatelu internetu, me nevyjimaje. A jeste jsem vira nemel (resp. hned mi ho avg detekovalo) i kdyz semtam mrknu kam nemam (hovno porno, tam uz se moc chytnout neda, ale crack stranky).

Heh, skus si tam pustit ad-aware, spybot s&d a NOD32, mozno sa nebudes stacit divit kolko virov a spionov (ak sa hovori o bezpecnosti nejde len o viry) tam "nemas"

Asi ta ma chudak v mail adress zozname (urcite outloukovom :)). Odrezat ho asi neodrezu, ale mohol by si si od nich popytat ze kto to je co to je zac ci nemaju jeho email adresu alebo podla mena mozno budes vediet, aby si mu mohol poslat mail ze nech si okamzite vymaze tvoju adresu zo vsetkych mail adresarov ked nie je schopny pouzivat aspon antivirak...

BTW. alebo ser na to, proste to zmaz (ak to za teba nerobi antivirak) a chod na pivo, ser nanho nema zmysel sa rozculovat = nicit si zdravie nad blbostou inych

1) Proti virům se lze bránit i jinak - třeba vhodným nastavením přímo na serveru. My to tak máme a viry nás vpodstatě vůbec neobtěžují, protože se nám do PC s poštou nedostanou.2) Máš úžasné www stránky

jo, fak sou dobrý, za tuto doménu stojí za to platit registrační poplatek

Mali by ho oni upozornit na to sami ... je to zakaznik z ich siete.Inac mali by si tam nainstalovat aspo nejaky zakladny spam a virus filter aspon na router, to pomoze aspon z casti.

Nevim, kdo je tady blbej, ale premyslej i tom, kdyz vypisujes ocividne fingovane adresy a volas po hackerech. (Tady, na Zive! A ani nevis, co to hacker je.)