» Poradna » Ostatní

Vodotěsnost hodinek

Zdravím, Mám hodinky casio AE-1000W. Mám je již 4 roky, normálně jsem se s nimi koupal plaval a tak dál. Ale dnes já jsem s nimi plaval jsem si všiml že mám zamlžené sklíčko a pár kapek vody uvnitř. Nikdy se mi tohle nestalo. Nevíte čím to bude?

Odpovědi na otázku

Asi se měnila baterka někým, kdo už obnovil vodotěsnost.

neobnovil

Já jsem měnil baterku před 2 lety a stále vše fungovalo jak má včetně vodotěsnosti.Až dnes se mi stal tenhle incident.

U nás v hodinářství paní, když vidí, že se jedná o vodotěsné hodinky, ihned upozorní, že pokud to vymění ona, už bude vodotěsnost narušena a pokud ji chceš zachovat, odkáže tě na speciálku, kde to odborně zavřou a dál vodotěsnost garantují. Poku sis to otevřel, mohlo to držet a teď to povolilo.

u nás v hodinářství mi baterku vyměnili a po dotazu na zachování vodotěsnosti mi nabídli ověření. Zaplatil jsem ten test - dělají to zcela nedestruktivně v nějakém spešl bazmeku - a dostal potvrzení, že hodinky jsou nadále vodotěsné dle původních specifikací, aniž bych musel riskovat negativní zkušenost s vodou pod sklíčkem

Takze neodborna vymena baterky u vodotesnych hodinek... => servis nebo koupit nove. Pri cene hodinek cca 850 Kc bych rovnou koupil nove.. V budoucnu nech vymenu baterky u vodotesnych hodinek provest u hodinare, ktery tomu rozumi a umi vodotesnost overit (ma na to vybaveni). Jinak samozrejme muzes baterku menit i ty, ale potom uz nepocitej s vodotesnosti..

pokial bola požadovaná len výmena baterky a nebola požadovaná a prevedená aj skúška vodotesnosti/tú však nie všetci meniči bateriek vedia poskytnúť a previesť/,tak smola,navlhnuté baterkové hodinky sú obvykle už vhodné len do elektroodpadu

Nyní jsem hodinky rozdělaval a susil, zjistil jsem že poté co jsem měnil baterku byla baterie měnena také u hodinare.

Potom ten hodinar provedl vymenu baterky, ale pravdepodobne te neupozornil, ze neprovedl zkousku vodotesnosti. Ta se provadi ve specialnim pristroji. Hodinky se umisti pod poklop, ze ktereho je odsavan tlak. Pokud jsou hodinky vodotesne, tak se zvetsuje rozmer hodinek, ktery lze snadno odecist z ciselniku pristroje. Pri pretlaku se hodinky naopak zmensuji. Jen pripomenu, ze vodotesnost hodinek je potreba overovat alespon 1x rocne a vzdy pri jejich otevreni (napr. prave ta vymena baterky). Druha vec je ta, ze pri teto zkouzce muze dojit k zniceni hodinek. To se muze stat napriklad z duvodu poskozeneho kryciho skla (opravdu nekdy staci i skrabanec). Nakonec vyvstava otazka smysluplnosti absolvovat takovou proceduru u hodinek v cene cca 850 Kc...

Přesně. U hračky v ceně 10 krabiček cigaret nemá smysl řešit vodotěsnost. Navíc, jak říká jeden známý, údaj (30 m, 50 m, ...) už dávno neudává hloubku ponoru, ale vzdálenost od břehu.

Ked niekde este zozenies hodinky "Prim", tak si ich kup. Su na 100% vodotesne do vsetkych hlbok. Mne do nich vosla voda este v r. 1984 a doteraz sa v nich drzi.

Seženeš, máme dokonce dva výrobce, kteří se hádají, kdo je nástupcem toho původního. Jeden je manufaktura s originální tuzemskou výrobou, druhý si to skládá z dovezených dílů.

jen doplnim - druhy si to sklada z dovezenych dilu z ciny...