Vodní nebo vzduchové chlazení procesoru?

Zdravím,stavím Pc a zbývá poslední věc-chladič procesoru. Pozjišťoval jsem si, že vodní od NZXT a vzduchové Noctua. Mám procesor i7-3770k a mám v plánu jej nataktovat aspoň na 4,5 GHz, když to půjde. Vodní se hodně sere a vzduchové je fakt monstrózní. Potřebuji názor někoho, kdo vyzkoušel oboje. Do bedny se mi vleze Noctua až do 16cm a radiátor vodníka s 2x140 větráky. Kdyžtak můžete navrhnout i určitý model na takové přetaktování, opravdu moc DĚKUJU za názor :)

Odpovědi na otázku

Vodní se nesere pokud nekupuješ ty hotové krámy ale postavíš si svoje ale pokud se nechystáš chladit vodou i grafiku tak to nemá smysl a vem vzduchové

Ono záleží.. i ten hotový krám mi drží v mém PC už čtvrtým rokem. Ano, když mě odejde čerpadlo, tak to můžu vyhodit celé, ale zase bych nedělal, jakoby mělo AIO vydržet sotva půl roku

To zase neříkám jen nemám rád tyhle hotovky a za takové peníze. a většinou je tam hliníkový radiator a měděný chladič to zaručuje dlouhou životnost

Mám k tomu jistý dotaz. Proč tak starý procesor? Opravdu jde o novostavbu pc. Nebylo by lepší koupit něco současného a určitě výkonnějšího než řešit chlazení starého kousku.

hádám že nové to nebude

Vybral jsem si tyto komponenty a už to tak bude no:) Starý možná je, ale dobrý taky. Myslel jsem AiO, chlazení grafiky nemá u mě cenu. @ms co jste chtěl naznačit mými jinými dotazy, které jsou vyřešené, opravdu nechápu.

hádám že bazar. takže bych nepsal nový PC

není napsáno, že je nový :)

já tam viděl nový jsem v práci tak už mi hrabe. vodníka neber - vyhozený peníze a kvalitní vzduchové chlazení to zvládne stejně za mín peněz

dobře, díky :) bude tam trošku míň místa :D

To je výhoda vodníka. nic víc

vodní chlazení je nesmysl, taktovámí je nesmysl. Co na to hodláš provozovat ? Bude to renderovat nějaký 3D, nebo jen na hry ? Na hry to nemá smysl už vůbec (3770k víceméně zvládne dnešní hry s přehledem).A upřímě.. pokud se takhle musíš ptát, tak si s vodním chlazením nezačínej vůbec - moje rada je.. prodej desku i s tím 3770k přidej k tomu prachy co bys vyhodil za vodní chlazení a kup AM4 desku z Ryzenem 1700x a získáš +50% výkonu i bez přiblblýho taktování (a uchladíš to v pohodě AMD box chladičem).