Vodní chlazení

Čau, mám v plánu postavit do svého prvního pc vodníka. Mám celkem velké znalosti, takže se toho nebojím, vím, že je blbost dávat dohromady měď a hliník apod. Zatím jediné, v čem si nejsem jistý je, když mám blok na GPU s niklem, tak zda mohu dát měděné radiátory, nebo na co si dát u niklu pozor. Vím o tom, že destilovaná voda se na nikl nehodí, ale nevím zda nebude problém napojení niklu na měď a popřípadě co zvolit za náplň chlazení, nebo zda stačí "EK Water Blocks EK-CryoFuel 100mL Concentrate - Blood Red". Díky.

Odpovědi na otázku

Len zo zvedavosti: čo konkr. chceš chladiť?

Gpu Evga rtx 2080ti a CPU i9 10850k. Předběžně přemýšlím i o druhé stejné GPU.

to sa opla :) ked budu normalne ceny, tak ten vykon dostanes z 3070 a 5600x a nemusis vymyslat kraviny s vodnikmi. Dokupit do toho dalsiu 2080ti do SLI je uz len ceresnicka na torte

Zhodnotil jste to presne. V letectvi se tomuto typu nehod rika CFIT. :o))

A ty normalni ceny budou jeste letos? Souhlas ze druha GPU je nesmysl, ale vodnik(pro GPU) neni jen kvuli vykonu..osobne to mam kvuli tichu..z GPU dostane s vodnikem navic do 5-10% vykonu. Ty prvotni naklady na vodnika ale urcite nejsou nejmensi, pak uz se ale meni jen blok na karty spolecne s novou kartou..

alebo si priplatis za rog strix a mas to ovela lacnejsie. Nemusis rozoberat kartu a potom pri reklamacii trpnut, ci ti ju zreklamuju. Kedy budu normalne ceny nevie ani vestica Teodora, 3070 ma stat 499$ + nejake to DPH priplatky, tak cojaviem? 600€? Spravis za 600€ komplet to chladenie co je v dotaze na kluc?

rog strix je vetsinou mnohem drazsi nez normalni grafika+vodni blok s vlastni montazi..Montaz bloku je na 30 minut. Reklamace jsou v pohode, ma to i oporu v zakone ze muzes menit chladic (pokud ovsem pri montazi neco fyzicky neposkodis).Rozumna cena za bloky je kolem 50€ za CPU blok a zhruba 100€ za fullcover blok pro GPU..EKWB je cenove dost prestrelenej, kde se plati jen za "znacku"..Vykonove jsou temer vsechny bloky na trhu +-5 stupnu.

Výkon z 3070 bude podobný s 2080 ti, jen už nikdy neseženu tak výhodně grafiku, jak se mi povedla právě ta 2080 ti a jelikož když bych měl 3070, tak už musím upgradovat pouze výměnou gpu, kvůli nepodporování SLI u těchto karet, tak se mi to nevyplatí... dual SLI 2080 ti je samozřejmě taky estetická blbůstka :DD. Nevím jak je to s tou 8gb pamětí u 3070, ale u 11gb 2080ti mám občas vysoké využití paměti. Uvidíme jak to bude, už jsem koukal i po 3090, ale 2080ti SLI je prostě hezčí... :DDDDD

Nikl a med nevadi, pokud budes pouzivat destilku+ ten koncentrat od EK, tak by poniklovani melo vydrzet roky. Osobne pouzivam destilku+AC Fluid a poniklovani u CPU bloku je i po letech taky jak nove. I kdyby se nikl casem na par mistech poskodil, tak jde jen o vizualni problem ktery nema vlastnost bloku zadny vliv..

Čo Ťa stál EK waterblock?

Ja si bloky vyrabim sam (Aquacool)

Osobně jsem si myslel to samé, ale jelikož praktické zkušenosti v tomhle nemám, tak jsem se raději zeptal a čekal na odpověď někoho zkušeného. Moc děkuji za pomoc.