Vodní chlazení

Ahoj, mám počítač s Intel i7 4790K a na něm chladič SCYTHE Mugen 4 PCGH Edition. Uvažuji však o koupi vodního chlazení a to konkrétně Corsair Cooling Hydro Series H110. Od vodního chlazení si slibuji nižší teploty a snažší čištění oproti pasivnímu chlazení s větráky.Dále mě zajímá jestli se ta kapalina chladící musí nějak měnit/doplňovat a jestli radiátor bude pasovat na Fractal Design Define R4. Budu rád za vaše postřehy a názory.Díky.

Odpovědi na otázku

Kravina a naprosto zbytečně vyhozené peníze. Možná vám to ještě na hodinách fyziky neřekli, jak funguje třeba chladící soustava spalovacího (s vnitřním spalováním) vodou chlazeného motoru, ale z té vody to teplo musíte znovu "dostat" do okolního prostředí (vzduchu).

http://www.svethardware.cz/recenze-fractal-design-de... Dle specifikace skříně v horní části vleze tento typ vodníka.Plusy: teplo se odvádí ven ze skříně, hezčí dizajn na desce, co mají průhledný bokMínusy: hrozí galvanická reakce u kombinace měď - hliník, snad to má výrobce nějak vyřešený, jinak dle mého názoru vodní chlazení bych za 2 roky vyhodil a koupil nové (nebudu čekat až mi praskne tenká trubička v radiátoru a kapalina vyteče)