Vodní chlazení, procesor hoří

ZdravímTak jsem instaloval vodníka Kraken x31 a teplota procesoru po zapnutí windows šla přes 120 stupnu. Hlavice na procesor seděla dobře, protože byla od pasty. Není tam voda? Je to nefunkční? Dělám něco špatně? Díky za radu, nebo to roztřískám.

Odpovědi na otázku

Jsou jen dvě možnosti. Buď hlavice nesedí nebo neproudí voda. Jiná možnost není a přes internet nikdo víc nevymyslí

a k čemu je probha dneska dobrý vodní chlazení ?? TDP 65W se dá potichu uchladit i boxovanou palačinkou..

OC znas?

Na OC u koncaku take staci vzduchu. Uplne s prehledem.

možno by sa vodník dal použiť u dosť pretaktovaných FX-8300, alebo i7-5820K

Tam ti bude hořet zase napájecí kaskáda Mosfetů.

Rika nekdo kdo vodni chlazeni nevidel ani z rychliku. Na vodnika se nechytaji ani nejlepsi vzduchove chladice. Pochopitelne vodnik ktery neodvadi teplo mimo skrin, ale jen k rezervoaru s vetraky co je uvnitr skrine, je pitomost ... .

Vzduchem chlazené, vzduchem chlazené a ještě jednou vzduchem chlazené=míň starostí.

A k tomu páteřový rám a v pohodě objedeš půl světa.

ako môže mať CPU 120°C, keď už pri 100°C znižuje takt a nejaký intel znížil až na 200 MHz len aby sa neprehrial. P4 vypne pri teplote niečo nad 70°C

Nejen, že meleš z cesty (proč sem zase taháš P4?? Nikoho to nezajímá), ale ještě k tomu zcela špatně.Mně se Pentium 4 vyplo při 119°C. 70°C je zcela běžná teplota pro jakýkoliv dnešní desktopový procesor. A i ty mobilní to bez problémů přežijí.

mne sa to ešte nepodarilo (keď som vypol ventilátor)

Můj se vypnul jaksi sám, na 90°C procesor začal throttlovat a nad 110°C se již počítač zcela nedal používat, při 119°C se vypnul.I má současná i5 spouští throttling při 90°C.

Pamatuj !!!Hasiči mají 150 - pro děti - na konci je nula - jako rybníček z kterýho berou hasiči voduZáchranka má 155 - pro děti - na konci je židlička na které záchranáři odnášejí nemocnéhoPolicie má 158 - pro děti - na konci osmička - jako pouta, která nasadí pachateloviHoří procesor? - Volej hasiče!!

To co jsi nainstaloval je parodie na vodní chlazení, chladí to hůř než Noctua dh-15 při větším hluku:) A toproč to nechladí buď ti nefunguje pumpa poznáš lehce je dost hlučná, nebo jsi spatně upevnil.

Pkud je spatne upevnen, neprejde do nej teplo - zustane chladny narozdil od CPU. Pokud neni/neproudi voda , bude horky cladic i CPU..

"Není tam voda? Je to nefunkční? Dělám něco špatně?"Na všechny tři otázky lze odpovědět ANO, ale co z toho je pravda budeš muset zjistit sám. My tam u tebe nejsme. Nevíme jestli kapalina třeba někde při přepravě nevytekla. Jestli to funguje asi poznáš po zvuku. A taky je dost pravděpodobné že je chyba v tobě.

Nesmyslný "chladič": https://www.alza.cz/nzxt-kraken-x31-d2298322.htm + nedostatek Poirotem oblíbených buněk pro přečtení a dokonce pochopení manuálu + lemtlavé ručičky ==> nefunguje to!Udělej to, nač intelektuálně zjevně dosahuješ, roztřískej to! Ovšem počítej s dlouhým odpočinkem, protože tě ta intelektuálně náročná dřina zmůže minimálně na den.