» Poradna » Mobily

Voda v reproduktoru

Dobrý den, prosím o radu.Mobil mi spadl do vany, kde bylo minimum vody, nepotopil se celý.Ihned jsem ho vypla a vysušila z venku. Mobil funguje, ale myslím, že mi natekla voda do reprodukturu, protože výrazně klesla kvalita zvuku.Je nějaká možnost jak reproduktor vysušit?Mohla se voda přes reproduktor dostat přípo do mobilu?Budu ráza za každou radu, děkuji

Odpovědi na otázku

Nejspíš dostala a deska už koroduje, si napiš ježíškovi o novej, to by mohl ty 4 měsíce doklepat

Co znamená, že deska koroduje? Omlouvám se, ale nevyznám se v tomhle.

Že kov v desce reaguje (i díky elektřině) a kov zkoroduje a přestane vést = mrtvej mobil - https://cs.wikipedia.org/wiki/Koroze

Myslíte, že k tomu dojde i když se do mobilu dostalo minimum vody? Mobil jsem po zapnutí opět vypla, aby se pořádně vysušil. Nyní jsem ho znovu zapla a zvuk je o hodně lepší.

To nikdo nemůže říct, dokud se to neotevře, jinak pro spuštění koroze stačí tahat mobil do vany, pára je taky tichý zabiják jinak pro příště, až spadne do vody - vyndat baterii, najít někoho, kdo dokáže mobil rozebrat až k základní desce, vysušit, odstranit látky po vypařené vodě ("vodní kámen"), ošetřit, smontovat

Baterii vyndat nemůžu, mám huawei p9 lite. Omlouvám se, ale nevím jak to říct odborně, ale nemůžu oddělat zadní kryt.

Pokud ji nemůžeš vyndat, tak je úplně jedno, jestli je zapnutý nebo vypnutý. Ty sice baterii odpojit neumíš, ale existují servisy a ty to umí...

Děkuju za pomoc

Definice google: Koroze je samovolné, postupné rozrušení kovů či nekovových organických i anorganických materiálů (např. hornin či plastů) vlivem chemické nebo elektrochemické reakce s okolním prostředím. Definice Pepu z vesnice: k*rva rezne to

Promiňte, ale myslím, že by to šlo i bez sprostých výrazů, umím číst a otvírat odkazy na wikipedii

Pokud umíte číst a otvírat odkazy, tak proč se ptáte co to znamená? :-o

Myslela jsem to tak, že jsem si otevřela a přečetla odkaz, který mi poslal pán před vámi.

Pokud jsi mobil kompletně nerozebrala, tak jsi to NEVYSUŠILA. Samozřejmě, že voda mohla zatéct i dále do mobilu, takže pokud chceš jistotu, že bude dál fungovat, musí ho někdo rozdělat, vyčistit a vysušit.

Děkuji za radu

Co když mi spadne krokoměr do bazeno

Dobrý den měla jsem stejný problém. Mužete vyzkoušet vysavač a nebo fén. Děkuji Adriana

Dobrý den jmenuji se Lukáš Novotný a mám jeden problém s mím mobilem. dneska ráno 26.11 se mi na mobil vylil čaj a nefunguje mi zvuk a mám tam nahoře jako bych na mobilu měl připojené sluchátka i když tam nejsou. Doufám že mi poradíte nerad bych přišel o svůj mobil a nevím co mám dělat.

Dobrý deň mne pomohol fén. Dajte ho na najnižší stupeň a jemne priložte k reproduktoru na 15-20 sekúnd. Potom vyskúšajte spustiť nejaké video a uvidíte či je hotovo. Keď nie tak skúste znova s fénom..

Dobrý deň, mne sa toto isté stalo s mojím mobilom (Huawei p10lite). Môžem sa spýtať ako to dopadlo s tým vašim mobilom a čo ste spravila?

Při případném opakování zkuste fén, je to asi nejúčinnější řešení k těmto případům

Zkuste dát vatovou tyčinku(uchošťour)do reproduktoru nechte 24h pak vyndejte a hotovo