Voda v PC

Dobrý den. Potřebuju poradit. Vylila se mi trocha vody do skříně PC. Ihned jsem ho vypnul a otevřel skříň. Pár kapek leželo na základní desce. Vše jsem vysušil a po půl hodině PC zapnul. Počítač běžel asi 10 minut a najednou se kousnul. Pak po zapnutí nešel signál do monitoru. Koupil jsem novou grafickou kartu, základní desku, procesor a nakonec i zdroj. Po zapnutí PC běží včechny ventilátory, ale monitor pořád hlásí, že nemá signál.

Odpovědi na otázku

ty si koupil celej novej počítač pro pár kapek na základní desce ?? no a tak napájení grafický karty si zapojil ???

Mám grafickou kartu Gigabyte Radeon RX 550 a na ní není konektor na napájení

Nejaka Mattonka nebo z AIO vodnika? Urcite mas monitor zapojenej do graficky a ne do desky? Jakym kabelem?

Byla to voda s narciskama, takže v podstatě čistá. Kabel je HDMI z grafiky.

Urcites neprehlidnul kapky i jinde? A co to teda odneslo z tech nahrazenejch veci? Kabel je doufam HDMI i na druhem konci?

Ked ochutnas vodu z narcisiek, tak uz ju nenazves “v podtate cista”.

“ Koupil jsem novou grafickou kartu, základní desku, procesor a nakonec i zdroj.”Tak je to jasne, pokazena je skrina, RAM, alebo monitor - tieto veci si nevymenil.

Monitor jsem zkoušel na jiném PC a funguje. Fakt je, že RAM jsem nezkoušel.

Napiš komplet konfiguraci nového HW.. čili přesné označení všech komponent, které se snažíš dát dohromady.. Jaký jsi koupil zdroj..???

Zdroj Akyga ATX 550W,CPU AMD Ryzen 5 1600X, Grafika Gigabyte AMD RX 550 DS 2GB 128bit,Deska Asus s.AM4 Prime A320M-K, AMD A320 Ryzen,2

PC zdroj s nálepkou 550W za 650,- kaček..???Už jen ta cena je zarážející a doslova odrazující ... Takovou atrapu bych nechtěl ani zadarmo už kvůli obavě, co by tahle atrapa provedla v mém stroji, natolik mám rád svůj počítač ..Ještě juknu na tu desku..

Ten původní fungoval skoro dva roky bez závad....

Tak tohle se mi nestalo

Pri zatezi se stat klidne muze..i bez vody

Ta deska je další hrůza.. ale budiž, co sis vybral, to máš.. Co se týče podpory CPU, ten tvůj CPU je kompatibilní a dostačující je dokonce i ta první verze Biosu.. Vyměň zdroj.. Co se týče RAM, měly by být především DDR4, max frekvence 3200.. ostatně veškeré informace si můžeš pročíst na webu výrobce tvé desky.. https://www.asus.com/cz/Motherboards/PRIME-A32...

Pokud jde o novou desku a nový procesor, třeba bude nutné aktualizovat Bios.. Ale na to bys přišel i ty sám, ne..??? Přesné označení základní desky znáš a Cpu zrovna tak.. Stačí zajít na web výrobce tvé desky a zjistit požadavky k podporovaných CPU co se týče vydaných verzí Biosu.. To ses jen tak rozhodl, že si hned de facto pořídíš skoro komplet nový PC..??? Moduly RAM jsou kompatibilní..??? Nikdo netuší, jaký HW by ve skříni před tím, než ses takto rozhodl kvůli kapce vody.. Nebo jsi prostě zbabral.. mám na mysli tu novou kompletaci HW..

Před dvěma roky jsem si PC poskládal a fungoval na první zapojení. Teď jsem koupil nové přesně to, co tam bylo původně. Kupoval jsem to postupně podle toho, co jsem si myslel, že pravděpodobně odešlo.

Promiň, ale jsi hloupý až na půdu. Pokud ti do toho natekla voda a ty jsi to po pouhé půlhodině zkoušel zapnout, tak jsi ho svojí blbostí zničil. Není žádná šance, že by mohl během půl hodiny vyschnout. Voda se dostala i pod čipy a to bys musel PC nechat vypnuté aspoň nějaký den. Urychlit bys to mohl jedině horkým vzduchem. Ale bohužel, za blbost se platí.

Tak tak, vysuseni ubrouskama je jen zacatek, pak bud fenem, nebo nechat do druhyho dne. Vetsinou zadna skoda nevznikne(pokud se to stihne vypnout).

Bohužel se stalo. Teď už budu vědět

A co se týče toho tvýho dalšího problému, kdy jsi nakoupil nový HW, desku, CPU, grafiku a zdroj..???O zdroji jsem již zmínil výše.. Nikdo netuší, jakým způsobem jsi vše kompletoval a zdali jsi správně zapojil kabeláž. Tohle si budeš muset opětovně zopakovat.. čili rozebrat a postupovat s precizní pečlivostí. Takto na dálku se těžko radí, když ti nikdo nekouká za zády na ruce, co tam provádíš.. .. Jak vložit CPU do patice, to bys měl snad vědět, ale není vyloučeno, že jej tam vložil blbě.. Že jedou větráky, to není nic, co bylo známkou toho, že jsi vše zkompletoval správně.. Nejspíš jsi zapojil správně napájení desky(napájecí kabel) + zapojení kabelů od ventilátorů... včetně správně zapojeného kabelu od ventilátoru chladiče CPU.. Pokud by byly špatně vložené moduly RAM, rozsvítila by se hned vedle slotů červená kontrolka.. Bez RAM nepojede obraz Grafika by měla být správně zacvaknutá ve slotu a do grafiky přijde zapojit propojovací kabel mezi PC a monitorem.. *Opět mě napadá otázka zapojení konektoru napájecího kabelu pro CPU -> ten má západku a ta musí zacvaknout za výlisek hrany na konektoru na desce.. pevně dotlačit a musí být v ruce cítit a slyšet zacvaknutí.. to samé se týká napájení desky. Zdar tvé práci s počítačem..