» Poradna » Programy

Vo WIN 10 nefunguje aplikácia garmin express na aktualizáciu máp a softvéru navi

po prechode WIN 8:1 na WIN 10 prestala fungovať apka garmin express na aktualizáciu máp v navigácii garmin. PC zariadenie nájde ukaže sa v prieskumníkovi, a po otvorení aplikácie garmin po kliknutí na ,,pridať zariadenie" sa navigácia pridá, ukáže sa okno ,,registrácia" a toto okno nemá dolnú časť, kde je ,,pokračovať dalej", tým pádom sa dalej nedostanem, nemôžem aktualizovať mapy ani softvér naviágácie. Mám všetko aktuálne aj verziu aplikácie aj verziu softvéru v navigácii, všetko funguje na inom PC s WIN 8:1, len na WIN 10 nie.Mám nainštalované a aktualizované aj USB drivery (manuálne mimo aplikácie garmin, tam by mali byť automaticky nainštalované ako súčasť paplikácie) pre garmin vo WIN 10, sú v správcovi zariadenia a sú aktuálne a nič nefunguje. navigácia bola v servise a je v poriadku, problém je pravdepodobne v PC resp. v OS. Myš, tlačiareň a ostatne USB zariadenia fungujú bez problémov. Dakujem za rady.

Odpovědi na otázku

Pokud Garmin nevydá aktualizovanou verzi kompatibilní s desítkami, tak máš bohužel smůlu. Budeš se muset vrátit k Windows 8.1

nechápem načo robíte upgrade keď všetko funguje? len zbytočné komplikácie z toho

Podařilo se mi to očů...., stačí nainstalovat starší verzi netframework 2 a 3 jsou k mání na stránkách microsoftu

Měl jsem stejný problém,navigaci neviděl po připojení ani OS Win 10. Stáhl jsem ovladače pro USB Garmin zde:https://www8.garmin.com/support/download_details.jspNainstalovat, následně restart PC. Navigace po připojení k PC rozpoznáná a po chvilce ji našel i Garmin express. Nyní vše funguje jako dříve.

Instalacia Garmin Express:(overene, Funguje vzdy)1. Nejde nainstalovat, vzdy pise chybu a ze sa neda aplikacia nainstalovat.2. treba ist na stranku starsich verzii:https://garmin-express.en.uptodown.com/windows/versions3. Poslednu verziu 7.1.0.0. neinstalujeme - nejde!4. stiahneme a nainstalujeme verziu 6.7.0.0., ak nejde nainstalovat skusame to postupne so starsimi verziami az kym sa instalacia nepodari5. Akonahle sa instalacia podari, postupujeme dalej:Starsia verzia sa neda sa spustit normalne, lebo vzdy po spusteni ponuka najnovsiu aktualizaciu ktora sa neda nainstalovata ani zrusit - vzdy to nasledne vypne program.Preto je postup spustenia takyto:A. vypnut internetB. spustit aplikaciuC. pripojit navigaciu a spojit s aplikaciou aby ju rozpoznaloD. teraz sa moze znova zapnut internetE. uz sa daju aktualizovat mapy... HOTOVO!F. nezabudnut zakazat v nastaveniach aplikacie automaticke spustanie so startom Windows a automaticku aktualizaciu!G. Kazde nove spustenie aplikacie je nutne vykonat od bodu A)