» Poradna » Programy

Vnitřní zpětné zrcátko

Ahojte ja vím že to asi sem moc nepatří.

koupil sem si totiž auto kde vevnitř je zpětné zrcátko s tlačítkem.
Když ho zmáčknu tak se rozsvítí zelená ledka ale jinak se nic neděje.

Nevíte k čemu to je určený takový zrcátko?

Díky.

Odpovědi na otázku

Zkus to v noci a uvidíš sám.

Spíš jsou to ty "ptákoviny" - v tomto případě proti oslnění - Na jarmarcích s tím kdysi měli velké kšefty.

Víme. Když selže všechno, přečti si návod.

Navod mate?
Typ auta znate?

Pokud navod nemate, najdete ho na webu vyrobce a prostudujte. Pokud nejste schopen sem napsat ani typ auta, neptejte se radeji na nic. I polozeni smysluplne otazky vyzaduje pouziti mozku.

a kdyz to vite, to je tak tezke napsat ?

Napište mu to někdo, ať si to přečte tady, přece nebude číst návod.

Dát rybu nebo naučit rybařit? Přístě se tu bude ptát co dělat na záchodě po sednutí na mísu.

Ne, priste se bude ptat, kde ma ve svem vlastnim byte zachod.

Ale já to taky nevím, ve svém autě to nemám (takže asi to není ani v mém návodu) a docela mne to zajímá.
Pokud to někdo víte, můžete mi to prozradit? Nebo alespoň naznačit.

Co by to asi tak melo byt proboha? Prece stmivani, kua... Myslet, myslet, myslet!

ROFL. Na 95% autech se zpetne zrcatko prepne do jine polohy, proti oslneni.

Koukám že nikdo není schopen odpovědět. To zpětné zrcátko je hlavně na to, abys v něm viděl co se děje za autem (při jízdě když chceš např. vybočit ze svého pruhu atp.). Je to podobný účel jako boční zrcátka ale ty nepokryjí celou zadní oblast, proto je k tomu potřeba i to vnitřní. Učí se to v autoškole.

Ta zelená ledka, na kterou se onybazmek ptá, se v naší autoškole neučila.

Ptá se "k čemu to je určený takový zrcátko?"

Ne, ptá se:
"koupil sem si totiž auto kde vevnitř je zpětné zrcátko s tlačítkem. Když ho zmáčknu tak se rozsvítí zelená ledka ale jinak se nic neděje. Nevíte k čemu to je určený takový zrcátko?"

No právě. Měl bys pravdu kdyby se ptal "k čemu je takové tlačítko?", nebo "k čemu je takové světýlko?"

Neznas vyznam spojeni "takovy" (zrcatko)?

To slovo "takovy" se odkazuje na zrcatko s tim tlacitkem. A mne by take zajimalo, k cemu to slouzi.

Zrcátko s tlačítkem nebo bez má hlavní účel pohled dozadu. Je to tak nebo ne?

Boze. On se pta, k cemu je to tlacitko!

Ne, ptá se "k čemu je takový zrcátko?"

Františku, nevytrhávej z kontextu... ano, ptá se k čemu je takový zrcátko, ale z kontextu je zřejmé, že ho zajímá především to světýlko

Proc ignonujes predchozi odstavec toto dotazu?

Protoze jsi ignorant? Asi jo...

Je to tlačítko na zatmavování zrcátka, dobré je to hlavně v noci, kdy za vámi jede auto, tak se zrcátko zatmaví a neodraží vám do obličeje přímo světlo z reflektorů v plné palbě, to by jste dozadu potom nic neviděl

no konecne nekdo rozumnej kdo jen blbe nekeca, ale i odpovi...
diiiky, i me to zajimalo.

Tady snad ani tak nešlo z principu o blbý kecy, jako o fakt, že za těch 5 hodin čekání v poradně, by si to už mohl dávno každý (včetně tebe ) najít sám. Když ne v návodu, tak rozhodně na netu.

Nevím co řešíte,ta zelená LED indikuje stlačení tlačítka.

To je jedina odpoved, ktera dustojne reaguje na vysokou mentalni uroven dotazu.
Vyborne! :o)))))))))))))))

Přesně tak! Ledka indikuje stlačení tlačítka a zrcátko slouží k pohledu dozadu. Opakuju to už po několikáté

Ty jsi fakt hlupak

Temi tremi smajliky jste sve krucialni thesi dodal dustojnym zpusobem na vaznosti.

Ta zelená LEDka je tam pro orientaci za tmy, abys věděl, kde to zrcátko je a že je aktivní. Jsou lidi, co si myslí, že v noci není v zrcátku nic vidět ale těm nevěřte, není to pravda.

a to sa pise rok 2018