Vnitřní televizní okruh

Zdravím, potřeboval bych radu. Píšu bakalářskou práci a mám takový problém s pojmenováním problému, který řeším. Máme několik televizí, na kterých jde stejný obsah a je to řešeno přes Raspberry, prostě takový malý okruh s více televizory. Můj vedoucí práce to nazval Vnitřní televizní okruh (CCTV). K tomu mám určité výhrady. CCTV je přece kamerový systém ne? Vnitřní televizní okruh zní lépe, ale i tak se mi o tom nedaří nalézt skoro žádné informace. Kdyby někdo věděl nějakou super knihu, nebo stránku, byl bych moc rád.

Odpovědi na otázku

Ne, CCTV neznamená (výhradně) kamerový systém. Sice se to používá nejčastěji, ale obecně to znamená jakýkoliv uzavřený televizní okruh. Tedy že se nejedná o žádné veřejné tv vysílání.

Já ale nehledám kamery

Koukám, že ti dělá problém i přečíst první větu z článku.

Takže nedošel a ani se nenamáháš ten odkaz otevřít a přečíst začátek. Takový materiál dnes produkují vysoké školy?

přečetl a týká se to celé kamerového systému

Ale no tak, on ještě vyprodukován nebyl

Už jen to, že se vůbec dostal k bakalářce mě děsí.

přečtěte si co vlastně hledám.

Pokud je vám více než patnáct let, už jste si určitě všiml, že jakákoli státní certifikace stojí za prd.Od řidičáku po doktorát.Fakt nevím, co v tom hledáte. Jestli chcete kvalitní certifikace, potřebujete kvalitní autoritu. A to Česká Republika fakt není.Soukromé společnosti to ví už dávno a spousta certifikátů pro ně má daleko větší smysl než titul z vejšky. Samozřejmě každý titul dobrý, o tom žádná, ale váš pohled na věc je opravdu hodně moc naivní. Snad z toho stihnete ještě vyrůst.

CCTV – Closed-circuit television, uzavřený televizní okruh. I jako vnitřní by se to dalo přeložit.A vážně k tomu nemůžeš nic najít? Stačí začít na Wikipedii (ne jako primární zdroj, ale jako místo, kde najdeš odkazy), proklikávat jednotlivé odkazy a budeš to číst ještě za měsíc.

právě všude se řeší jen ty kamery

To jsi vážně už proklikal a přečetl všechny ty desítky odkazů? Protože jinak bys nemohl tvrdit, že tam jsou jenom kamery.

Ale prd. Upřímně ale mám pochybnosti při tvé absolutní neschopnosti samostatného hledání informací, že bys byl schopen absolvovat nějaký technický obor na VŠ. A nebo požadavky na studenty klesly na nové dno.

dobře to je tvůj názor.

My, co jsme vejšku nezvládli (a teď mluvím za sebe), míváme často mindráky z toho, že po světě pobíhají mnohem větší debilové než my, a přesto to dokázali.Toho si nevšímejte. Ona vejška stejně není ani tak o inteligenci, v mém případě byla jednoznačně příčinou neúspěchu lenost, a to tak brutální lenost, až by to stálo za vydání knihy.No a pak běháte po světě s pocitem, že jste looser, ale tak přeci jen lepší je svádět vinu na ostatní, takže si začnete stěžovat na úpadek vejšek, protože "za vás to bylo daleko daleko těžší". I z mého ročníku vyšli lidi, které si dovoluji označit za hloupější, ale celkově byli šikovnější, protože narozdíl ode mě pracovali dlouhodobě a když pak přišel větší náraz, nesesypali se z toho tak, jako já.Takových lidí jako já potkávám spousty. Když se jich budete chvilku vyptávat, zjistíte, že jejich mindrák má většinou hodně podobný původ jako to, co jsem vám popsal u sebe. Jsou dokonce tací, kteří užívají titul, akorát "si ho nenechali dát o občanky, protože vole nemachrujou" a "rodiče už si nepamatujou, že jsem to vystudoval, voni jsou senilní".On ten titul má podle mě největší hodnotu právě pro nás, co ho nemáme. Protože je to symbol neúspěchu. Kromě titulu vám škola ale dá mnoho jiného, o inteligenci nevypovídá nic. Já svých studií vůbec nelituji, naučil jsem se spoustu věcí...

protože se to, celkem logicky, nejčastěji používá na kamery. Kolik jiných příkladu využití takového systému znáš?

No právě jsem psal, že už to pojmenování CCTV nesedí k tomu mému problému. Já řeším obsah co poběží na televizi ve smyčce, např. informace o škole, různé změny a tak. Kamery s tím nemají vůbec nic společného.

proboha, je úplně jedno, co ti "sedí" nebo nesedí. Pojem CCTV máš definovaný jako "Closed-circuit television, uzavřený televizní okruh" což je přesně tvůj případ.To, že nejčastější aplikace uzavřeného televizního okruhu zahrnuje promítání obrazu z kamer je přece sakra úplně jedno! Ani ta definice samotná nikde kamery nezahrnuje, tak co pořád řešíš blbosti?Pokud to nemá být vyloženě televize (video), tak tomu můžeš říkat třeba "systém informačních displejů", pokud tam poběží něco co bude i statický text.

Já jsem se jen ptal jestli o tom někdo nezná nějaký dobrý článek nebo knihu. Všichni mi začali posílat věci týkající se kamerových systému a smát se a přitom to vůbec nepochopili. Za to si můžu sám, protože jsem to nenapsal úplně přesně

mno a co na tom jako chceš studovat? Chceš něco takového navrhnout nebo o tom jen psát?Protože tyhle informační systémy se dají celkem jednoduše zprovoznit např. na bázi fulscreen běžícího web browseru z miniPC u každého displeje, s tím, že "web" je hostovaný na jiném počítači v té lokální síti, na kterém provádíš aktualizace a změny, co se pak jednoduše projeví i na všech těch "zobrazovadlech".Pokud má na všech displejích běžet totéž a v pasivním režimu (displej neumožňuje uživateli měnit obsah, jen se dívat), tak je to dost jednoduché a je to spíš o té webové části. Existují i plně opensource řešení nejen pro školy, co jsou zdarma.

Nene navrhovat to nebudu. Jen hledám nějaké informace, protože o tom fakt nic nemůžu najít. Sice jako zatím jsem řešil jenom jak to máme ve škole (v odpovědi dole) ale určitě existují i další možná řešení.

Dobrý den,mohl byste zmínit nějaké konkrétní plně opensourcové řešení (nejen) pro školy?, co je zdarma? Prozatím jsou ty, na které jsem narazil:a) vyrobené na místě na míru vnitřním týmem IT technikůb) ve skutečnosti součástí balíku placené službyHledal jsem a našel třeba tento seznam: https://www.softwaresuggest.com/blog/best-free-open-sourc... ale zajímá mě spíš jestli někdo opravdu používá na škole/v nemocnici.. systém, který stačí nasadit. (hádám, že i to zmiňované LibreElec se musí "ohnout".)

No právě, kamery s tím nemají nic společného, je to jen jedna z možností využití CCTV. "Uzavřený televizní okruh", máš tam někde něco o kamerách? Ano, v praxi se ten pojem používá převážně u kamer, protože naprostá většina uzavřených televizních okruhů se týká kamer (a proto si to spojuješ i ty). Ale to v žádném případě neznamená, že to označení je vyhrazeno pouze kamerovým systémům.

Problém bude asi v tom, že jsem se špatně vyjádřil již ze začátku. Ten náš televizní okruh nemá žádnou kameru. Nýbrž tam běží informace a různé reportáže o škole, co byly v televizi.

A zkratka "CCTV – Closed-circuit television" obsahuje něco o kamerách?

no to né, ale vždycky mě to odkáže na stránky, kde se řeší kamerové systémy

Tak logicky, protože to je zdaleka nejčastější použití CCTV. Ale to neznamená, že tam musí být kamery. CCTV je univerzální označení pro jakýkoliv neveřejný televizní okruh a jednou podskupinou jsou kamerové systémy. Ale CCTV může být samozřejmě i bez kamer.

CCTV skutečně znamená vnitřní televizní okruh, tedy ten, kde si sám určuješ jeho parametry a neplánuješ z něho výstup na veřejnost (normy, licence). V Americe se to používalo hodně pro distribuci TV signálů z kabelovek (hyperband, kanálová konverze, transmodulace) do starších televizorů. Do módy přišly set-top boxy ke každé TV v bytech (odkud asi vzaly jméno, které jsme po moc dlouhé době ze zaoceánské dáli přetáhli do žhavé současnosti?). Ale pravý rozmach CCTV systémů nastal, když se jich ujali konstruktéři kamerových dohledových systémů. A to tak úspěšně, že původní význam skoro vymizel.

Dobrá dobrá. Už jsme si vyjasnili, že název CCTV je v mém případě úplně v pohodě. Děkuji vám. Kdyby tu byl někdo, kdo řeší televzní okruhy BEZ KAMER např. pro komerční využití v obchodech a věděl o tom víc, rád se poučím. Zajímalo by mě třeba jaky HW se teď používá a vlastně všechno okolo toho. U nás na škole je to řešené přes Raspberry Pi 3 B+ s LibreElec, které se dá ovládat vzdáleně přes mobil a obsah si bere z FTP serveru. To mi příjde jako dobré řešení, ale já se určitě nevyznám v moderních trendech v tomto odvětví.

to, oč ti jde totiž není "televizní okruh" ale spíš digital signage."Digital signage je systém digitálních zobrazovacích zařízení ve veřejně přístupných prostorách. Jejich účelem je obvykle zobrazení informačních, navigačních informacích a především reklama."https://cs.wikipedia.org/wiki/Digital_signage

Super! Přesně tohle jsem potřeboval! CCTV mi přišlo moc obecné a prostě jsem pod tím nemohl nic nalézt. Diky moc!

ty to nakonec dáš, neboj...

typické použití je v hotelových systémech. Do CCTV je dodáván signál veřejné televize (satelit, kabelovka), vnitřní televize (záběry na bazén, tělocvična, abys viděl, jestli je tam narváno, i přenosy z konferencí), reklama (statická i dynamická, např. při každém zapnutí TV tě upozorní na aktuální akce), osobní funkce (budík, rezervace třeba posilovny, placené kanály), účetní systém (kolik jsi vyčerpal služeb). A taky třeba dohledové kamery, ale ty je možné odebírat jen oprávněným uživatelům (sekuriťák). Nejnověji se to dělá po ethernetu, ale po desetiletí se vše modulovalo do TV signálu, v časovém i kmitočtovém multiplexu.

hlavně se nenech znechutit pár zapšklými komentáři. Ty už Ezop shrnul v příběhu o lišce a kyselých hroznech. Přeju hodně úspěchů!

Vůbec nikoho neřeším, prostě jsme se nepochopili