» Poradna » Programy

VMWare spustenie win z hdd

Je možné vo VMku spustiť už existujúci Windows z hdd? Príklad mám notebook vyberiem z neho hdd. Spustím si stolove pc kde mám nainštalovanú workstation, pripojím cez usb redukciu hdd z notebooku a vo workstatione to nejako vyberiem a spustim windows co bol v tom notebooku.

Odpovědi na otázku

Ano, ale je to volba "pro pokrocile" . Tj. je lepsi rozumet tomu co delas. Vyrobis si novy virtualni stroj a u "virtual disk" v nastaveni vyberes moznost "physical device" .

pokud je notebook jeste funkcni je idealni reseni "bez prace" jeho konverze na virtual machine programem VmWare converter...Zalohuju si tak pocitace ktery chci zrusit, ale precijen se k nim chci nekdy vratit.Jen dalsi moznost no..

VMWare sice má konvertory pro virtualizaci existujících systémů, ale ty co znám fungovaly jen na anglické windows. Narazil jsem u Win serveru v češtině (což je zvěrstvo samo o sobě).Dá se to obejít, ale trvá to:- pomocí Disk2vhd z balíku Windows Sysinternals vytvořit VHD obraz disku. Ten jde připojit do windows, použít ve VirtualBoxu, v Hyper-V a podle návodu https://alstechtips.blogspot.com/2013/11/how-to-migrate-vh... i připojit do VMWare workstation (netestováno).- přez Správce virtuálních médií ve VirtualBoxu, nebo pomocí jiného konvertoru převést VHD na VMDK- toto VMDK jde připojit jako existující disk do VMWare playeru nebo Workstation, aby fungovalo na ESXi serveru, je třeba ještě klonovat pomocí vmkfstools (v CLI, přez SSH, které se musí povolit v konfiguraci ESXi serveru).

to je blbost. Jak sjem psal.. používám VmWare converter celkem často když virtualizuju počítače nebo servery a skoro vždycky jsopu to český windows.WinXP, 7, 8, Server, SMB... Všechno běží bez problémů. Dělám to už roky.

.. a na ESX server se to konvertuje rovnou (v konverteru stačí zadat jeho IP a root heslo).

Ano, konvertor 'udělá' celý VM, nejen disk.

Už je to nějaký pátek, možná se zlepšili, nahoď odkaz.

používám vždycky aktuální VmWare converter který najdeš když do google zadáš.. "vmware converter" (až na případy kdy je třeba konvertovat starší verze Linuxu - to je potřeba hledat starší verzi converteru cca z doby kdy byl linux podporovaný)https://www.google.com/search

Vdaka našiel som, ale mám tam na výber asi 5 diskov s oznacenym len psychical drive 1,2,3,4,5 ako zistím ktorý je ten usb disk?

Ve Sprave disku ve Windows