» Poradna » Windows (a jiné OS)

Vmware nejde použít fyzický disk

chyba:https://ctrlv.cz/FACVtyp disku:NVMenevíte jak to mám povolit, disk mám rozdělený na části

Odpovědi na otázku

A ty práva pro přístup máš?

na disk se dostanu, ale nemůže to být tím že nejsem příhlášený jako ůčet zprávce?

Může.

na spuštění VMware nemusíš být správce, ale musíš mít práva pro zápis do složek které jsi nastavil pro ukládání VM

Přesně tak, ve výchozím nastavení je možné zapisovat jenom na virtuální disk, zápis do jiných složek je nutné výslovně povolit v konfiguraci (bylo by hloupé, kdyby ti virus ve virtuálním OS sežral obsah pevných disků, jedna z funkcí virtuálního počítače je co nejdokonalejší oddělení od ostatních virtuálních počítačů a od hostitelského OS.).

Neni treba byt spravce.Je treba vyslovene povolit pristup na jine disky, pokud ho chcete.Je treba mit pristup na ty vyse urcene disky.Jak je disk rozdeleny nebo o jaky disk se fyzicky jedna, je uplne jedno.

Nemáš náhodou spuštěny dvě ty konzoly..?A nebo nemáš tam více jak, (myslím), celkem 28 VM..? Nemusí být ani spuštěné.

Napsat podrobnosti o prostředí by tě snad nezabilo.Jaký OS a VMware produkt (včetně verze) používáš? Jaký disk chceš použít, jak je ten disk rozdělený a co je na zbývajících oddílech?---Ve VMw Playeru 15, manipulace s VM které používá fyzický disk nebo oddíl vyžaduje zvýšená oprávnění... Instalace W7 na celý fyzický disk (externí, plotnový, USB) prošla, VMko funguje.Instalace W7 na (prázdný) oddíl systémového NVME disku (s W10Enterprise) končí na nedostatku oprávnění. Rozdělení disku v instalátoru Debianu vidí celý disk, nejen vybranou partition. Proto je dobře že instalace W7 neprošla, smazat si 'Rezervovaný' a 'Systémový' oddíl vážně nechceš

ale právě jak nastavit ty oprávnění

Když nejsi schopen odpovědět na pár dotazů tak jedině podle dokumentace toho co používáš na webu vmware, nebo podle odborných diskusí.A nebo se na použití oddílu vykašli, naformátuj ho a disk(y) VMka ulož jako soubor(y), jak to průvodce nabízí jako výchozí.

vmware 16 pro ,windows 10 na počítači a windows XP v něm stačí?