» Poradna » Programy

VMWARE -neznamé USB -jak dostat do virtuálního PC?

Zdravím.Prosím o radu. Na NTB instalován Win10 64, ve VMware Workstation 15.x nainstalován Win7 32 bit.Připojené zařízení (usb diagnostika Lexia 3) nemá drivers pro 64bitové systémy, tudíž ji správné ovladače nedokážu pod Win10 64 nainstalovat. Tudíž ve správci zařízení ji mám jako VMware USB Device. Toto ale nevidím ve spuštěném virtuálním PC v "Removable Devices", abych ji mohl do virtuálu "připojit" a pak správně nainstalovat ovladače. Existuje nějaká cesta, jak to tam "dotlačit"? Různé "jiné" zařízení jsem zkoušel, bohužel bez úspěchu Předem dík za případnou radu

Odpovědi na otázku

Ovladače USB se do W7 obvykle instalují před připojením zařízení.

opravdu jste si koupil VmWare Workstation za 200$ jen proto abyste mohl provozovat nějakou diagnostiku za třetinu téhle ceny ?Není lepší si ty Win10 reinstalovat na 32bit a nebo si za pár korun pořídit starej NTB s win7 ??

Si si istý, že na 32 bit OS sú ovládače? A ak má 8 GB RAM, zbytočne príde o pamäť. Keby mal možnosť nainštalovať W7 32 bit, tak aspoň by mohol použiť PAE.

No případně mi asi nic jiného nezbyde. Teď mám prostě k dispozici jen slušební ntb, tak to holt zkouším na něj

Ak nepomôže niečo z tohoto odkazu, tak treba dať verziu 14.https://communities.vmware.com/t5/VMware-Workstation-Pro...

Zkusím večer pročíst (musím teď pracovat )Každopádně moc dík za odkaz

Tady jsi zkoušel "laborovat"? https://ctrlv.cz/9AHA

JJ, zkoušel "vše". Ale dík

Ty ovladače je to nějaký archiv který nejde pod 64 bit spustit? Nelze náhodou z toho vyseparovst inf a jine ostatní soubory a manuálně ve správci zařízení dodat? Ja tak nekdy instaloval let tiskárnu, starou co měla jen na win7 32 bit ovladače. A ona jela....

Mozna virtual neumí emulovat tu diag ba USB. Taky jsem se setkal.... flash jela, ale čtečka karet gem PC twin uz ne.

máš nainstalované VMWareTools ??? aktivoval si v Settings USB 3.0/3.1 ovladače ???

Neznám VMWare Workstation, ale ESXi umí přímý přístup k hardware, používám to.Tipuji, že na desítkách to bude vyžadovat vypnout HyperV a restart, aby to fungovalo, protože jinak celý OS běží virtualizovaně.

Workstation samozřejmě podporuje přímý přístup k hardware. Stačí to mít správně nainstalovaný včetně vmware tools. Ale na tohle by tazateli stačil VmWare player a nemusel by krást zrovna Workstation kterej na tohle používat je jak jít s kanónem na vrabce.

Pokud má Windows 10, pak má HyperV, a netuším, proč vůbec využívat jinou virtualizaci. HyperV zase tak dobře neznám, používám ho akorát pro nějaké interní testování, když jsem líný připojovat se k labu, přímý přístup k hardware jsem v něm tedy neřešil, ale jsem si docela jistý, že to zvládne taky.

Bohužel, nepodporuje USB. Jinak je dobrý.

Kdo? VMWare nebo HyperV?Každopádně to není takový problém, ten řadič bude pravděpodobně připojen přes PCI-e. Jiste tedy lze dát přímý přístup, když ne na jedno USB zařízení, na celý řadič.

Hyper-V.

to Akademik -nevím, zda soudíš podle sebe, ale na tom služebním ntb je vše legální. Tak asi tak.

Takže to ještě zhrnu: mám k diagnostice ovladače, včetně *.inf souborů. Musel bych ale asi opravdu vypnout kontrolu té certifikace ovladačů. Jinak prostě stále je v 10sítkás s vykřičníkem a tak ho nedokážu "připojit" ve virtuálu.Samozřejmě Tools mám nainstalován OK, ovladače USB včetně 3.1 taky. Jak právě na "přímí" přístup k hw nevím, no.Dnes mi to už dalo dost zabrat. Mám kdyžtak nadřeklej jeden ntb za litr, kterej by stačil. Ono už natlačit ten soft k diagnostice je práce na celej den Každopádně chci VŠEM poděkovat za rady. Nejsem ve VMware žádnej profík -používam jen k vytvoření patřičného virtuálu pro konkrétní sw (staré PLC a tak jsou celkem specifické) a jak říkám, stále jde o služebák, se softem za spousty tisíc, tak zas nic moc zásadního nechci dělat, i když jsem na 10-sítkách jako admin a mám přes acronis aktuální obraz disku.Zatím díky móóc a všem pěkné svátky.Díky DB

Na ESXi se to dělá takhle:https://ctrlv.link/Sq1qSamozřejmě to zařízení nesmíte a následně ani nemůžete v hostovi používat, protože je "napřímo" připojené k virtualizovanému stroji. To taky znamená, že rozhodně nepotřebujete žádné ovladače pro hosta, potřebujete ovladače pro virtuál. Vsadím se, že Guest Additions/VMTools nejsou potřeba. Jak se to řeší ve Windows, to fakt netuším, nicméně když se podíváte na ten screen, ani ESXi neumí (respektive prostě to není v menu, možná čistě proto, že ten server žádné USB zařízení nemá, nevím) přidat USB zařízení, ale lze přidat celé PCI zařízení, v tomto případě diskový řadič.Ve vašem případě by to byl USB řadič. Pokud je to notebook, je možné, že je v něm jen jeden USB řadič, a v takovém případě by vám přestaly fungovat všechna USB, to asi není úplně žádoucí. Ale nic to nevratně nerozbije, zkusil bych to, už jen pro tu srandu.

Zkus ty W7-32b rozběhat pod VirtualBoxem, pro připojení USB zařízení se tam dají nastavit šablony a když dáš šablonu * (vše) tak by měl propojit i neznámé zařízení.

on to Virtualbox nějak "vidí", nemusí na to host mít ovladače.

Ok, heleď, já zas na ten služební nechci instalovat kde co. Je tam soft za spousty peněz, takže jsem chtěl jen přez vánoce vyzkoušet ve virtuálu, pak virtuál smáznout, až bych udělal, co bude potřeba.Ale díky za radu

tak si to vyzkoušej na soukromém, ne? Virtualbox i ty extenze máš zadara (extenze je sice zdarma jen pro osobní použití, ale na otestování bych to neřešil) a virtuálka je prostě virtuálka tam či tam...

Nevím, zda to nějak neprasí fakt, že host OS je Windows, ale na linux hostu jsem v Oracle Virtualbox s Win XP zprovoznil několik poměrně specifických HW zařízení bez problému - prostě jsem ve Virtualboxu nainstaloval nonfree rozšíření, nahodil XP VM, v okně VBOXu zaškrtl, aby dané usb zařízení "připojil" do virtuálky a pak jsem ve virtuálce normálně nainstaloval ovladače pro to zařízení.

Nooo, ve Win10 (pro) je Hyper-V a je zadarmo, takže vyhoďte ukradený VM Ware WKS, udělejte si instalaci pod Hyper-V a tam je nativní podpora USB a také lze lehce nastavit připojení libovolných mechanik do virtuálu. Nebo je nějaký důvod, proč to chcete dělat složitě ?

To USB v Hyper-V mně docela zajímá - jak se to tam dá ???