Vlnky v pravé části obrazu u novinky MSI RX1300 Pro

Zdravím.Koupil jsem novou grafiku MSI RX1300 Pro a v pravé části obrazu se svislé čáry jemně vlní /jako v TV špatná filtrace zdroje/.Ale mění se intenzita, někdy vlnění není vidět, někdy zase celkem dost.Tak nevím, je to novým 400W zdrojem /s jinou grafikou nezkoušený/ nebo HW probném MSI nebo zatím nedoladěné ovladače? Nejlepší ovladač je zatím ATI 5.10aNesetkal se někdo s podobným vlněním na jiných grafikách? Díky.P.S. Neexistuje program na měření zvlnění jednotlivých větví zdroje?

Odpovědi na otázku

Skus zmeniť napätie VGA v BIOSe.

Tak jsem zjistil, že to vlnění není stálé - někdy není vidět, někdy celkem dost. Monitor LG T710BH mě nejde plným obrazem na 1024x768x32 více než 85Hz.Při frekvenci 85Hz je vlnění napravo - při 75Hz je vlnění nalevo.Při zvednutí napětí  +0.1V /chipset s PCI-E - deska GB K8NE s větráčkem na chipsetu/, tak se to zlepší a nej je to při frekvenci 75Hz monitoru.Má ten vliv +0.1V nějaké fyzikálně-elektronické vysvětlení? Díky.

Tak už nevím, zapnu počítač, po chvíli se vlnění svislých čar objeví nalevo, za chvíli zmizí. Tak jsem dal frekvenci monitoru na 85Hz /max. při 1024x768x32/ a vlnění nikde. Po chvíli zase mírně vpravo a za chvíli zase zmizelo.Nikdy jsem to na předchozím PC nezaznamenal /nebo jsem si nevšiml/, je to grafikou nebo deskou nebo zdrojem? Jiný HW momentálně na porovnání nemám.Nebo najednou rušení z venku? Babo raď.