» Poradna » Programy

Vliv rozlišení monitoru na photoshop

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na otázku ohledně vlivu rozlišení monitoru, protože mám takový menší problém. Dříve jsem vlastnil notebook s rozlišením 1366x768 a tvořil ve photoshopu, při uploadu obrázku na internet nevypadaly nijak rozmazaně, byly ostré a všechno bylo v pořádku. Nyní mám notebook s rozlišením 1920x1080, když obrázek vytvořím uložím a následné uploadnu, je malinko rozmazaný, prostě ne tak ostrý jako u předchozího notebooku. Nevíte čím to může být? Kde se stala chyba? Děkuju moc za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Rozlišením displeje nejspíš ne ... Hoď někde ty 2 obrázky: ten ostrý starý a nový neostrý (CtrlV.cz).

nejspíš troll. Roky údajně pracuje v photoshopu, ale není mu jasný co je to rozlišení..

A styl psaní totožný s: https://www.zive.cz/poradna/cpu-ventilator-ot... ...

"při uploadu obrázku na internet"Kam na internet? Sociální sítě často snižují kvalitu nahraných fotek, ač to dřív nedělaly (nebo to teď dělají víc).

Zjevně to děláš blbě. Normálně rozlišení monitoru nemá žádný vliv na výstup z photoshopu