» Poradna » Ostatní

Vliv hardwaru na kvalitativni pozitek z her

Dobry den,predem chci upozornit, ze nejsem zadnym kvalitativnim znalcem hardware. Proto se Vas chci zeptat na okruh otazek z teto problematiky. 1, Jak se projevuje vliv pameti, konkretne rekneme rychlost a velikost, na kvalitu her? Konkretne jake projevi to muze mit, pokud mam malou operacni pamet na 3D hry a na 2D strategicke hry? A jakym zpusobem napomaha grafickym kartam velikost pameti?2, Jaky vliv ma vykonnost procesoru na hranni her(kmitocet)? Co presne vyuzivaji graficke karty z cinnosti procesoru, nebo jakym zpusobem procesor napomaha grafickym kartam? Opet prosim uvazujte hry 3D( Quake)  a 2D(Strongold)! Omlouvam se, pokud jsou tyto otazky znacne neprofesionalne polozeny! Jde mi o pochopeni vlivo komplet hardware na kvalite her, propracovanost, rychlost, kvalitu animaci a jine parametry, patrici k hernim vlastnostem. Chapu, ze se jedna o rozsahly dotaz, i presto prosim o co mozna nejvystiznejsi zodpovezeni a co nejrychlejsi reakci. Velice dekuji, zdravi PK.

Odpovědi na otázku

Slabsi hardware = hra jde pomaleji.

to máš jako s Robertkem, když je slabší, je slabší požitek

Mohl by uz konecne prosim nekdo odpovedet vazne na to, co se ptam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1) Pri nedostatku pameti je castejc pouzivanej swap, takze pri pametove narocnejsich hrach muzete pozorovat vetsi diskovou aktivitu a trhani treba pri scrollovani ve strategicky hre nebo dohravani textur u 3D.2) Na to se neda jednoduse odpovedet, nektery graficky karty jsou nachylnejsi na rychlost procesoru, jiny treba ne tolik, zalezi na funkcich podporovanych danou grafikou a na hre. Obecne pro 2D hry na graficky karte v podstate nezalezi a mela by vyhovet temer jakakoliv AGP grafika s 16MB pameti.

Ten dotaz je bohužel tak na slohovou práci...Obecně je dneska v počítači jeden procesor hlavní a druhý v grafické kartě. Oba mají svou vlastní paměť. Kromě rychlosti v Mhz uvažujme ještě další faktor a to je jeho výpočetní výkon. Výkon by měl být zhruba vyrovnaný -Pentium 200Mhz a GF3 je stejná blbost jako P4 a Riva Tnt.Pro 3D hry (QuakeIII) je potřeba aby procesory byli mezi sebou sladěné a jejich výkon byl co nejvyšší. Potom je možné zapnout všechny možnosti hry pro co nejlepší kvalitu obrazu-textury,animace,rozlišení.....Nejvyšší detaily a všechno na maximum ovšem neznamená, že si hru užijete lépe než třeba mladší hráč s podstatně slabším strojem hrajícím hru z nadšení na podprůměrném rozlišení a měnších detailech...Pro 2D hry stačí menší výkon grafické karty a vyšší výkon CPU.Dnešní 2D hry ale již nejsou těmi klasickými 2D...Herní výkon počítače je podle mě ovlivněn takto: 1) Grafická karta 2) CPU rychlost a jeho výkon3) velikost paměti a její rychlost4) v menší míře ryvchlost HDD, čipsetu, výkon zvukové karty...A jinak GTA 3 šlape na P3 450 s GF3 Ti200 lépe než na mojem P3 900 a GF2 MX ! (800*600 32bitů).MM_tank