Vliv dvou monitorů na výkon

Zdravím, mám dotaz ohledně vlivu dvou monitorů na výkon ve hrách. Na jednom monitoru běží hra, na druhém např. Chrome. Jaký je rozdíl ve výkonu ve hrách oproti jednomu monitoru?

Odpovědi na otázku

Při tomto použití je zanedbatelný. Ale to jistě dokážeš zjistit sám, jednoduchým testem, ne?

Nemohu, zatím nemám dva

Ale většina monitorů má aspoň dva vstupy, že?

Muzete truchu rozvest myslenku?

Prostě každý z těch vstupů monitoru se z hlediska grafické karty chová jako samostatný monitor.

Prostě z jedné karty do jednoho monitoru zapojit dva kabely a ve windows aktivovat rozšířenou plochu. Potom si systém bude myslet, že jsou k počítači připojené dva monitory a bude se chovat tak, jako by k němu byly připojené dva monitory, přičemž mezi těmi virtuálními dvěma monitory lze přepínat tlačítky na monitoru.

To by mě zajímalo, za co máš ty mínusy. Já si takto ověřoval, že PC zvládne 7 LCD najednou i když jsem měl k dispozici jen 2 a TV.

Hm... to jde zkusit i na většině monitorů, co mají jeden víc než jeden vstup. Stačí jeden výstup z grafiky zapnout do jednoho, druhý do druhého a ve Windows nastavit rozšířenou plochu.Měřit jsem to nezkoušel, ale mám za to, že zhruba takový, jako je při hraní rozdíl mezi fullscreen a windowed mode (a ten byl aspoň v desítkách na všem, co jsem zatím zkoušel, neměřitelný).Daleko větší problém je s tím, že se s tím některé hry (hlavně nonAAA tituly) občas hůř srovnávají (a v lepším případě je potřeba ručně upravovat konfigurační soubory, v horším na hraní ten jeden monitor vypnout).

Samotnej druhej monitor veme minimum (pokud to je moderní gpu), co tam bude žrát je ten Chrom..

Souhlas. Mám dlouhodobě tři monitory, na ten s "chromem" používám samostatnou grafickou kartu s nižším výkonem, protože jakmile se Chrome pustí do dekódování videa, tak sebere kartě podstatnou část výkonu.Ne vždy se to stane, ale občas je smůla. Hodně to dělá Firefox. A nebo VLC v případě, že používáte video ve špatném kodeku. Někdy pomůže přenastavit vykreslování na OpenGL nebo DirectX...Každopádně pokud to nastane, je to hodně poznat, a stačí shodit ten Chrome a výkon vyskočí zpět nahoru. Takže se s tím dá žít.

Má to vliv hlavně na pohodlí ve hrách. Já osobně bych volil tři monitory, protože člověk pak nemá uprostřed zorného pole ten předěl mezi monitory. (A hrát na jednom monitoru je ... takové smutné, když už jich mám víc.)

Obecně lichý počet. Ona si spousta programů vykresluje okna a dialogy doprostřed plochy a při sudém počtu (monitorů se stejným rozlišením) to právě vyjde na rozhraní. Ale problém je potom s místem na stole, neni kam ten třetí umístit. V práci jsem takto umísti sice čtyři, ale to jen po dobu přestavby kdy by dva monitory ležely ladem (proto vím, že se čtyřma je tentýž problém jako se dvěma).Dva monitory jsou standard, pro mě už minimálně 15 let (dal se tak provozovat i windows 95 kde jsem zkoušel i tři, ale ten třetí jsem potřeboval u druhého PC, takže to byl jenom test že to jde). Jakákoliv práce, kde si potřebujete před sebe dát dvě věci vedle sebe je pak snažší.