» Poradna » Mobily

Vlhkost v USB

Dobrý den mám Samsung Galaxy A5 2017 s ip68. Vykoupal jsem hodně již několikrát a vždy stačilo počkat tak 5 minut vyfoknout vodu z portů a zavřít upozornění. Stalo se však to že e my před pár dny aktualizoval telefon na android 7 a včera se my ho povedlo vykoupat problém nastává až teď jelikož jsem prorty vysušil ale ono to upozornění nejde zavřít a to by my až tak nevadilo ale kvůli tomuto upozornění nejde ani nabíjet. (Sušil jsem cca 10 hodin)Tak bych se chtěl zeptat jestli někdo nevíte co s tím.Děkuji Tomáš

Odpovědi na otázku

Nebylo by lepší koupit si kachničku, když máte takovou vášeň něco koupat?Jinak: Ono také záleží, v čem jste to vyčmáchal. Čistá voda dává šanci na úspěšné vysušení. Voda s něčím dalším může vyrobit polovodivý povlak, který znemožňuje funkci. V dobách povodní se doporučovalo vymáchat v čisté vodě, potom v lihu (ten vytěsňuje vodu) a potom dlouze sušit. Ale jestli to v tomto případě zabere a nic nepoškodí, je ve hvězdách.

A když tam v té vodě byla i pěna

Mobil nie je mačka , aby mal 7 životov. Jednoducho sa ti pokus podaril , mobil skapal. O to ti išlo. Dúfam , že to náš zdokumentované a uvidíme videjko na YT. Normálny človek mobil okúpe raz-dva razy , ale každý týždeň ?

Jenom mala technicka: kocky maji 9 zivotu, ne?

Ja osobne ani jednou telefon nevykoupal a mam se Samsung galaxy a5 2017 stejne problem..Neustale mi to vyskakuje, ze je vlhkej port... Pritom je to blbost..Telefon mam vzdy na suchem miste.

Zdravím, mám ten samý problém po aktualizaci. Telefon mám naprosto v suchu, k vodě ani nečuchne. Prostě leží na stole a najednou vyskočí oznámení, že je v portu USB vlhkost a bude nějakou dobu trvat, než se to vysuší. Bude ti asi nějaký bug po aktualizaci. Nepomáhá ani restart. Oznámení nejde zavřít. Nejde ani hned nabít foun. Musím několikrát strčit nabíječku do portu než se začne nabíjet. Prostě to dost otravuje. Jak to odstranit zatím nevím. Prosím o radu. Díky.

Nevím co máte za telefon, tímto problémem trpěly telefony samsung a opravili to v jedné z aktualizací. Tak jedině počkat než to opraví.

Nepomohlo by tovarni nastaveni??

Manzelka ma stejny problem po aktualizaci

Dobry vecer, jak se vam podarilo opet zpruchodnit port? Udelal mi to tel po 3,dnech. Restart nepomohl..

taky jsem si myslel, že pomůže tovární nastavení ale po dvou dnech mi ta ikonka vyskočila znovu. Naštěstí jde telefon nabíjet když je vyplý, sice to celkem otravuje, ale aspoň něco.

Mám Samsung galaxy a3 2017 a mám to samé

Ten sami problem nevim co stim uz

Aj ja mam taky problem. Ako ste ho riesili?

Ono to vyschne a pak to zmizí ale někdy až po 12 hodinách

Ahoj , mám Samsung A5 2017 , měla jsem tenhle problém a utřela jsem nabíječku (usb ,atd.....) nešlo to a tak jsem si restartovala mobil a šlo to

zdravím vypni tel. a dej ho nabíjet zaručeně ho dobiješ musíme počkat na opravu AKT.SOFT.

Přesně tak,pokud máte bezdrátové nabíjení, tak nabíjet tímto způsobem nebo při vypnutém telefonu. Je to chyba v aktualizaci a budeme muset počkat

Mobil, se kterým se můžeš ponořit do vody, je např. něco od Evolveo, Caterpillar...:např.: https://mobilni-telefony.heureka.cz/evolveo-strongphone-q8-lte/A i ty to mají omezené, jen do určité hloubky po určitou dobu, to vždy udává výrobce. Že ti obyčejný mobil (klidně se mlže honosit voděodolností) vydržel tolik ponorů, to můžeš být jen rád, měl jsi obrovské štěstí. Ale za blbost se platí...bohužel. Už máš po něm. Ta voda nemusela zatéct jen do konektorů...

Pozitrone, ty seš hroznej šulin. Takový přechytralý kokůtky na forech všichni milují. Jen zajebáváte vlákno a člověk se pak musí prokousávat přes 10 stránek aby se něco dozvěděl..Asi ti taky při nějakým ponoru natekla voda i jinam než jen do konektorů. No a očividně si měl taky štěstí když po tobě není. Tak dej šanci i tomu nebohýmu telefonu, jitrnico.

To co tu píšete je zajímavé ale moc pravdy na tom není, Opravdu je jedno jestli máte něco od Evolveo, Caterpillar... všechno to funguje na stejném principu. A Ten telefon pořád funguje a přes ponory do více jak 3 metrů (na dno rybníka a td.)

Mam Galaxy A5 2017 telefon je urcen maximalne do 1,5 m hloubky po dobu 30 minut. Jak do 3,5 m se divim ze telefon jeste zije

Neposlouchej tady ty šuliny :) Prosím tebe telefon mám stejnej a problem jsem měl když jsem měl v létě trochu spocenej prst, tak spodní čidlo od USB hlásilo vlhkost taky...Koupat se s ním můžeš denně, od toho ten telefon tu vodě-odolnost má...Pokud po vysušení stále indikuje vlhkost, zkus restartovat. Mě to většinou pomohlo... Pokud ne, tak reklamovat...

Ten telefon nemá voděodolnost proto, aby se s ním denně koupal, ale jen proto, aby přežil nahodilé zmoknutí, polití vodou apod. Jen idiot si může myslet, že je telefon utěsněny na úrovni outdoor kamery :) Reklamovat to může, pokud ale najdou uvnitř vodu, tak ho s tím servis vyrazí ;)

Přesně viz případ Sony a jejich Z-tkovejch Xperií kde samo Sony nejdříve v reklamaách telefon prezentovalo jako vodotěsný, a vhodný pro focení a natáčení pod vodou. Ale jakmile začali zákazníci houfně reklamovat "utopené" telefony, tak změnilo názor a už telefony přímo nedoporučuje potápět pod hladinu, pouze tvrdí že jsou voděodolné právě proti náhodnému polití / zmoknutí případné pádu do vody. Tedy né k opakovanému "koupání".

Tak u Sony byl pokud vím hlavně problém v tom, že zákaznící trvali na reklamaci vodotěsného telefonu i v případě, že byly mechanicky poškozené těsnící záslepky, nebo je zapomněli zavřít.

tak co jinak... kdo ví jestli se s ním koupe nebo ne ? co když telefon jiný uživatel vlhkosti ani vodě telefon pravidelně nevystavuje, ale omlylem ho poleje vodou... dostane se tam voda a reklamaci mu zamítnou ?...Pokud nemáte zkušenost s tím jak to dopadne při reklamaci, ani sem nepište... Pokud využíváš telefon hojně ve vlhku a jako kachničku do vody, doporučuji pojištění na mobil kde je uvedeno "poškození či zničení působením vody nebo vlhkosti" .Nazdar

Píše "Vykoupal jsem hodně již několikrát...", takže jeho blbost. Omylem spadly telefon např. do záchodu...ihned propláchnout v čisté vodě, podle možností rozmontovat, propláchnout a důkladně vysušit. Jako náhodné "vykoupání" omylem to jednou dvakrát může vydržet, ale rozhodně to na to není dělané a uživatel si na to musí dávat pozor a ne se s ním ještě schválně koupat! Voda do toho zateče jedna radost. Na ponoření do vody jsou jiné přístroje s IP68, viz. co jsem dal odkaz například. Nazdar ty šu*líne...

Aneb voděodolný vs VODOTĚSNMÝ s IP68, jako třeba tento:https://mobilni-telefony.heureka.cz/evolveo-strongphone-q8-lt... "Vodotěsnost je certifikována dle normy IP68, odolnost proti vniknutí prachu a při ponoření do vody po dobu 60 minut v hloubce 1.2 metru."Ty tenké hračky jsou fakt jen na takové náhodné trochu zmoknutí a podobně.

No pořád seš tady fakt největší šulin 😂

Pozitrone ty jeden šulíne :) ten telefon nelze jakkoliv rozebrat a jedinej port kterej s tím má problem je spodní USB a ten krytku nemá... vlhkost to detekuje i v horku když se orosí prst...Telefon mám a opravdu ale opravdu vodotěsný je... Na koupání do vany ideální věc... Na reklamacích jsem nezanamenal jedinej případ proniknutí vlhkosti do zařízení, mohu se Vám poptat i u výrobce na reklamace tohoto typu :)

Víš co ty blbe, mírni trochu svůj slovník. Na to, že používáš telefon jako hračku ve vaně, mluvíš dost sprostě. Tipuju, že ti bude sotva tak 12 let... Telefon opravdu, ale opravdu vodotěsný není, je pouze voděodolný a pokud s ním často do vody polezeš, tak to tam nakonec voda nateče. A buď si jistý, že tě s ním pak servis bez vybavování vyrazí. U výrobce se v klidu poptej, jestli ze sebe chceš dělat debila :D

Nedělám ze sebe debila, copa jsem z Brna... Vzhledem k tomu že telefon mám, můžu potvrdit, že mi do zařízení voda "zatím" nenatekla.Navíc pokud má telefon IP x8 řeši se reklamace kladně, pokud není zařízení mechanicky poškozeno :) Budte dobrý a hned všechno nehjetujte, navíc když o tom nic nevíte

Ale prd, zbytečně se podceňuješ, debila ze sebe děláš velmi úspěšně, jen ti to ještě nikdo neřekl :) Ovšem v jednom máš pravdu, konkrétně ve slůvku "zatím" :) Vydrž, ona ti tam ta voda časem nateče. A ne, reklamace se kladně neřeší, věř, že i tady v poradně se objevilo několik pitomců, co si mobil s IP68 pletli s outdoor kamerou a pak tady brečeli, že je servis vykopl jak malého jardu :D Záruku proti vniku vody uznávalo Sony i Samsung jen chvíli po zahájení prodeje jakože vodotěsných telefonů. Jenže se jim tam nahrnulo takové množství reklamací vytopených telefonů, že garanci změnili a už neručí, že se do přístroje voda nedostane a na záruku to neuznávají. Zařízení může být konstruováno podle IP68, ale výrobce negarantuje, že se do něj voda nedostane.P.S. s tím požadavkem "buďte dobrý" je to od tebe pořádný úlet. Ty sem vletíš jak stádo slepic, houfně tady všechny označíš za "šuliny" a my prej hejtujeme... Máš v hlavě docela maglajz...

A taky se dá zajít do samsung servisu a nechat si voděodolnost otestovat jako to občas dělám.Do s8+ co jsem měl při ponoření do bazénu šlo vidět bublinky (po reklamaci) zavolal jsem na samsung přijeli si pro tel. Z hradce králové což je přes celou čr dali mi nahradní s8+ a můj opravili a přivezli

Hele malý Jardo, mobil druhu jako ten tazatelův, čili moderně vypadající tenká placka...u toho s tou odolností není tak růžové, spíš jen marketingový kec. Tam pokud to má IP68, tak je to jen papírový údaj. Do vody fakt ne, jestli si to topíš, tak jsi šťastlivec, že ti ještě drží, pokud nekecáš. Spíš kecáš. Podívej se...nejlépe si vyzkoušej nějaký outdoorový telefon, co jsem to dal odkaz. To je jiná liga, tak je to IP68 skutečné. Svůj jsem testoval hodně (pln alkoholu jsem s ním třískal o stůl, házel na zem, jednou jsem ho i zkusil schválně vykopat v pivu a pod proudem tekoucí vody opláchl až druhý den. Vše vydržel a vydrží, ale to neznamená že se s ním budu schválně zbytečně koupat. Ale vím že ho můžu hodit mezi nářadí, mezi kladivo, šroubováky, klíče...a vydrží). Vím že pokud budu třeba u moře, můžu s ním fotit pod vodou. Ale tyhle mobily mají zakryté i konektory USB a pro sluchátka gumovou krytkou...to ty tvoje srandy NE. Naopak TY nehejtuj, když o tom NIC NEVÍŠ. Takové namachrované kecálky fakt "miluju".

To víš, u nás, Brně, ze sebe musíme dělat debily, pokud chceme být za ně považováni. Ty ne, ty debil seš, nemusíš nic předstírat.

Ty si strašný šašek že. Měl jsem všechny galaxy od s6edge+ a teď po galaxy s10+ od galaxy s8+ jsem je daval do bazenu koupal umýval atd atd.. nikdy se sněma nic nestalo

Když ho omylem poleje vodou, tak se voda nedostane dovnitř. Pokud ho do vody běžně ponořuje, tak se tam dostat může. Každopádně pokud servis zjistí vodu uvnitř přístroje, tak smůla, záruka nebude uznána.

Pro vodníka Jardu:,,splňuje požadavky klasifikace IP68 uvedené v mezinárodní normě IEC 60529 – stupně ochrany poskytované ochrannými kryty [Kód IP]. Podmínky testování: 15-35 °C, 86–106 kPa, 1,5 metru, 30 minut).>>> Bez ohledu na klasifikaci je možné, že v určitých situacích dojde k poškození zařízení. <<<,,

viz tento text z manuálu

Dobrý den pánové, mohu se zeptat cim sušite port?

telefon jsem dal na topení a ono to vyschlo

Děkuji moc

Ahoj hele měl jsem dnes stejný problém. Nejlepší je ho vysušit a chvilku počkat...pokud stále bude vyskakovat oznámení tak jednoduše vypni telefon a nabíjej ho chvilku když je vypnutý. Po chvíli ho zapni a mělo by to bejt OK.

Díky, TOTO zabralo!!!

Vypni telefon a nabij ho vypnuty.

Já měl příhodu, kdy celá moje S7 ležela utopená v coca-cole. Úplně ta sama hláška. Vyřešil jsem to sprejem Kontaktol (jistě lze použít i konkurenční prostředek), kterým jsem důkladně profikl konektor (rovnou aj nabíječku a jack, když už jsem to měl v ruce) a opakovaně zapojil a rozpojil - prostě podle návodu a následně vysušil kompresorem. Konektor je jak nový.Btw: opravdu nechápu proč tady lidi píšou OT a dohadují se, zda se ty telefony můžou koupat nebo nemůžou - norma IP68 je jasně daná a je na každém z nás, jak se ke svému telefonu chová. Jen bych dodal že u mechanicky poškozeného telefonu bych nespoléhal že normu bude dále plnit. 😂

Samsun Xcover 2 a Xcover 3 jsem koupbal běžně jako kachničku ve vaně - vždycky jsem usnul u youtube a nikdy s tím problém nebyl. Probudilo mě jak to žbluňklo, tak jsem ho vytahl a koukal dál.

Ahoj, tri dny zpet se mi zacalo dit to same. Telefon hlasi vodu v portu a nejde nabijet. Kdyz ho vypnu tak nabijet jde a po zapnuti do prvniho odpojeni a pripojeni znovu take jde, ale nevim jak to udelat tak aby se to nestavalo do budoucna, protoze preci nemuze byt reseni pokazde telefon vypnout a nabijet, pak zapnout.Nevíte nekdo?predem diky