Vlezou se na tuto základní desku dvě RTX 3080ti?

Předem se omlouvám za banální dotaz, ale chci mít jistotu, a v hardwaru se vůbec nevyznám. Už se mi několikrát stalo že jsem se snažil spojit nekompatibilní kusy, tak se raději ptám...jde mi o kombinaci základní desky:ASUS ROG Strix Z590-E Gaming, processoru i9 11900k, a dvou grafických karet RTX 3080Ti - například: https://bit.ly/2WfqhRN (časem, až snad budou levnější).Bude to na sebe sedět?Skříň mám velkou Fractal Design Define R6, tam snad nebude problém, a zdroj jsem taky kupoval kdysi obří, jde mi jen o to, jestli se na tuto základovku pod sebe vejdou tyhle dvě grafiky.Předem díky za rady

Odpovědi na otázku

SLI je naprosty nesmysl, tak proc tam rvat dve GK?!

používám to na 3D render, je to jiná technologie než herní enginy, takže čím více gpu, tím lépe.Poslední 3 roky mám dvě 1080ti a už to chce upgrade...SLI je sice lepší (Vram), ale funguje bohužel jen na 3090 ale ty ceny jsou úplně mimo :D Jen mě zajímá jestli to na sebe bude sedět, popř. jaká alternativní základní deska na sobě unese dvě tyhle grafiky a zmíněný procesor? Celý den googlím ale jsem z toho stále jelen.

Karty tam date. Kompatibilni jsou kazde dva IDENTICKE kusy.

na ucel jaky to potrebuje (gpu render) tam zrejme muze dat dve jakykoliv karty. Rozhodne nemusi byt identicke.

Poznamka se, podobne jako tazatelova zminka o nekompatibilite v minulosti, celkem pochopitelne netyka tohoto pripadu. Takze mate samozrejme pravdu.

a preco by si uz len kupoval 11900k, to je tiez kravina. Bud kup 5950x alebo threadripper.

chci to na jedinou specifickou činnost kde tento procesor vychází v benchmarku nejlépe. https://www.cgdirector.com/cinema-4d-viewport-perfor... zároveň ale potřebuju dvě gpu na render, to je vše.

Jo, na tohle muze davat smysl CPU od Intelu i dve GK. Velmi neobvykly pripad, kde to proste je nejlepsi reseni.

Díky, doufám že to všechno pěkně zacvakne a už se o to další roky nebudu muset moc starat :D :D

No jeste aby ne, za ty penize.

Presne tak ako keď zacvakneš nejakú 50€.....

SLI ma iba 3090 ale aj tam to je na velky bacov *t a nie na pouzivanie.

Že si z nás robíš srandu ? Alebo si tak naivný , že čakáš na lacnejšie RTX 3080TI ? To ako ? Z 35000 na 34000 KČ ? Zabudni ! ZA 2 roky sa prestanú vyrábať a budú iba novšie , nejaké RTX XXXXTi za 45000KČ.

Dve grafiky na GPU render budou fungovat vzdycky kdyz na desce jsou dva velky PCIE sloty, ale problem je chlazeni... RTX 3080 zabere uz 3 sloty takze pokud tam chces dat dve musi mezi nima bejt nejaka mazera (aspon 2cm).Ta vnitrni grafika bliz k procesoru se proste bude prehrivat (v zatezi ma 3080 270W pridej i9 cpu a dalsi komponenty... 800W tepla dostat ven neni sranda.Resil sem neco podobnyho a nakonec sem tu druhou grafiku umistil dal pomoci pcie extenderu .. https://www.mironet.cz/thermaltake-pcie-x16-na-p... Samozrejme to chce poradnej BIG tower a nebo mit custom skrin na miru. A ne .. tipnu si ze Fractal R6 neni na tohle dostatecne velka skrin.

Zadna z karet 30XX/Ti nepodporuje SLI. To co tu nekteri pisete za sracky, by jste meli vyhledat odbornou pomoc dementi.

dement ses ty a o SLI tu nikdo nemluvi. U programu podporujicich GPU render staci do slotu nasazet tolik grafik kolik se vejde a program pres ne pocita vizualizace atp.Demente.

Neni treba sli. Na 3d to pouziva kazdou kartu zvlast.

To alw umi i některé hry. Treba Xplane nebo P3D umi pouzit více grafik bez sli. Kazda grafika zobrazuje jine okno a ty okna jsou kazde na zvlast monitoru. Ale problém je cpu. Takove setupy se pak take resi vice pocitaci, sesituje se to a kazdy pocitac resi jeden display. Vim o lidech co maji 6 takovych pocitacu a sedmy to ridi