» Poradna » Programy

VLC

Dobrý den,mám velký problém.Koupil sem si poměrně výkonný notebook,abych mohl mimo jiné přehrávat filmy ve VLC,protože tento přehrávač přehraje soubory v jejich plné kvalitě.První věc,která se mi stala,bylo sekání filmů a seriálů při jejich přehrávání.Tento problém jsem vyřešil v pokročilém nastavení kde jsem změnil mezipaměť souboru v ms atd.Poté jsem asi měsíc přehrával vše bez problémů,ale před 10 dny se vyskytl nový problém.Stáhl jsem si nejnovější verzi VLC a od té chvíle se mi začal při pohybu kurzorem během přehrávání jakoby trhat nebo lámat(nemohu úplně najít správné slov) obraz.Dělají to všechny verze VLC,které začínají číslem 3.Před stažením té nejnovější verze to nedělali.Verze straší (tedy verze 2...)to nedělají,chtěl sem je proto použít,ale ke svému naprostému překvapení jsem zjistil,že u nich nemohu změnit již zmíněnou mezipaměť v ms, a to přesto,že ještě zhruba ped měsícem to možné bylo.Byl by mi někdo schopný s tímto zapeklitým problémem poradit?Nechci se VLC vzdát.Děkuji

Odpovědi na otázku

legion,je to nějaký herní stál 20 000,já jsem ho koupil i kvůli tomu,aby zvládl VLC,pot player znám,ale vlc mi přijde,že to přehrává v lepší kvalitě,mám tam myslím 2 grafiky

To je nějaké čudné. Jaké máš vytížení systému, paměti, když přehráváš? Něco zjevně nestíhá. Mě VLC bez problému přehrává i na mrtce s Celeronem, mám tam však SSD.

VLC je dosti narocny na pomalsich PC, lepsi je treba MPC-HC.

Ono přehrává v pohodě,ale při pohybu myší nebo touchpadu se trhá obraz :(

No to se právě třeba děje, když je procesor zatížený na 100%.

Tohle rozhodně není běžný stav. VLC funguje úplně bez problémů i na starších PC. Máš v pořádku ovladače grafické karty? Pokud ti VLC nefunguje ani po jeho přeinstalování, tak máš nejspíš problém v samotném systému. Pokud nenajdeš příčinu, velmi pravděpodobně to vyřeší přeinstalování celého systému.Rady o použití jiného přehrávače jsou kraviny, které nijak neřeší příčinu problémů. A používej tlačítko odpovědět u konkrétního příspěvku, na který reaguješ, neodpovídej stále na svůj dotaz. Tvoje příspěvky skáčou nesmyslně na konec.

Stačí se mrknout na net ... (v češtině minimální naděje):https://forum.videolan.org/viewtopic.phpSet VLC to use DXVA3 aka D3D11:Tools -> Preferences -> VideoOutput = D3D11Tools -> Preferences -> Input/CodecsHardware accelerated decoding = D3D11 Video AccelerationThen save, exit and restart VLC.... potom další odkazy v této diskusi...Neužívám, takže dál neradím.