» Poradna » Ostatní

VLC Player problém s titulky

Sputim vlc s jedním anime... dám normálně přidat titulky... přidám ... a pořád mi to tam háže místo třeba č otazník nebo jiný znak. Prosim poraďtě...

Odpovědi na otázku

To ten čo písal titulky to domrvil, VLC je v tom nevinne.

Zkusil bych v nastavení u titulků zvolit jiné výchozí kódování, nebo titulky převést do kódování aktuálně nastaveného ve VLC.

Zkoušel jsem, zkoušel jsem.... nastavim tam buď Kódová sada systému nebo Windows - 1250 nebo UTF-8... prostě cokoliv a nejde to. Já tomu pořád stejně nějak nerozumim já totiž i když tam nastavim třeba jinej font tak se nic nestane.... i po restartování tak já nevim (nezapomínejte že ty titulky tam dávam .ass a ne že ty titulky tam pořád jsou) Prosím pomožte už jsem z toho nešťastnej :,((((

Psal jsem kódování. 'Jinej font' ve špatném kódování nic neřeší. Když sám nedokážeš zjistit v jakém kódování titulky máš, dej sem na ně odkaz, někdo ti to najdeme. Nebo si v nich to 'č' apod. přepiš. Mezi námi - být 'nešťastnej :,((((' z titulků v anime, je opravdu :,((((

Já vim.... tak tady máš odkaz na ty titulky.... - https://anime.akihabara.cz/anime/Koe-de-Oshigoto-The... - dej tam ten formát .ass (česky)... a stáhni to a pokus se to nějak vyřešit..

Žádný odkaz se stažení tam nevidím. Tak čekej, jestli se tomu ještě někdo bude chtít věnovat.

Tez jsem to dnes resil - titulky ssa, ve kterých po otevření v textaku byly normalne cesky znaky, ale ve VLC se nezobrazovaly, ani kdyz byla nastavena sada win1250 ani utf8. Pomohlo az kdyz jsem si to otevrel v notepadu - tam jsem zjistil ze kodovani souboru je ansi, takze convert do utf8 a uz to bylo v poradku

Myslim, ze treba zvolit Central Europe v kodovani titulkov.

Stara verze Aegisub ukladala divne, dost programu to detekovalo jako w-1251,a arial font nepodporuje azbuku proto tam dava tyhle znakyotevrit v pspad-u nahore format/UTF-8 a ulozit

Oprava arial to i podporuje jenom musi byt v ass titulkach nastavena spravne kodovani titulek "editoru stylu"

Nauc se japonsky a mas po problemu

zkusil bych to otevřít v Aegisub a uložit/exportovat v SRT nebo SUB, zda se to nevyřeší.

Měl jsem stejný problém u první série TWD, kterou jsem stahoval X let zpět. Stačilo nastavit: kódovou sadu na Eastern Europe (windows-1251) a běží to v pohodě.