» Poradna » Programy

VLC Player - problém se zvukem

Ahoj, potřeboval bych poradit. Po zakoupení a nainstalování nový zvukový karty (Creative Sound BlasterX AE-5) jsem propojil počítač se zesilovačem domácího kina pomocí optickýho kabelu. Tenhle výstup jsem ve Windows (7) nastavil jako výchozí. Potud všechno o.k.. Audio z internetu (YouTube etc.) funguje správně, MediaMonkey přehrává zvuk správně atd. Problém nastal u VLC Playeru, kde nejdřív nešel zvuk vůbec. Natavil jsem v něm tedy jako výstup S/PDIF což zprovoznilo sice zvuk. Jenže ten se příšerně seká. Každou vteřinu, dvě prostě vypadne. Připadá mi, jako by to ten zvuk pořád dočítalo do paměti nebo co. Přitom stejný soubory fungují třeba v Media Playeru Classic naprosto normálně. Vyzkoušel jsem i K-Lite Codec Pack ale zkrátka pořád stejný. VLC má stejnej problém i s audio souborama. Vyzkoušel jem i downgrade z posledního Vetinari 3.0.3 na starší verze ale bez výsledku.Předpokládám, že to bude nějaká pitomost, nějaký přehlídnutí něčeho očividnýho. Pokud máte někdo nějaký nápad tak ho jedině uvítám.

Odpovědi na otázku

Není jasné, co v tom VLC hodláš přehrávat - zda video nebo audio soubory.VLC neumí HW akceleraci grafikou, vše táhne cpu a pokud je slabší tak.....

VLC používám především na přehrávání videa. Na audio mám MediaMonkey. Bez problémů jsem ho používal před přidáním zvukový karty. Teď jsem navíc zjistil, že u tý nový rozšiřující zvukovky mi v programu Sound Blaster Connect nefunguje ekvalizér. Prostě to nijak nemění výšky, nic. Ani přednastavený profily se nijak neprojevujo na zvuku. Neni tu kartu třeba někde ještě nastavit jako výchozí ve správci HW? Základní deska má samozřejmě i svoji integrovanou zvukovku. Aby se to nějak netlouklo nebo fakt nevim...

A nebude to nahodou tim, ze to tam zenes po opticky vystup a do toho ta zvukova karta nijak nezasahuje a jen to predava do AV reciveru?

Mas to nastavene vo VLC rovnako ako v MPC - kodeky, renderery..? Nie je normalne ze nesiel zvuk vo VLC vobec, mozno je potrebne aktualizovat ovladace pre zvukovku...Odporucam vyskusat PotPlayer, tiez som pouzival VLC, presiel som na PotPlayer a uz by som sa nevratil, dokaze omnoho viac, aj ked je potrebne ho na zaciatku dobre nastavit, mnoho veci sa da zautomatizovat, podporuje aj profily...

No v zásadě v MPC jsem nic nastavovat nmeusel. Ten jsem nainstaloval spolu s K-Lite a rovnou to přehrávalo správně. U VLC mi zvuk přes optiku nešel dokud jsem výstup nepovolil. Očividně se ale, při delšim přehrávání videa, zvuk spolu se sekáním zpožďuje za obrazovou stopou.

Nebylo by třeba dobrý odinstalovat ovladače integrovaný zvukový karty? (Správce zvuku Realtek HD)

Proč? Když ji nechceš používat, zakaž ji.

Mně to spíš napadlo kvůli nějakýmu možnýmu konfliktu ovladačů protože jak rozšiřující, tak integrovaná zvuková karta maji svoje programy, který ovládají různý zvukový efekty, ekvalizéry atd.

Ne. Každá zvukovka má svoje ovladače/obslužný SW. Potíže s VLC viz výše. Zkrátka přehrávej video v jiném přehrávači.

Jen tako vy dotaz, kdyz to posilas ven po optice, proc jsi tam daval dalsi zvukovou kartu?