» Poradna » Ostatní

VLC nejde 16:9 fullscreen

Ahoj lidi stáhnul jsem si filmy 1920x1080 HD a mám to v takovém tom obraze že nahoře a odle je černá čára a já jí tam mít nechci... vím že se to děla tak že kliknu pravým tlačítkem dám video poměr stran a 16:9 ( mluvím o programu VLC ) ale ani po tom to nejde proto se ptám jestli to nejde ještě nějak nebo jestli na to je nějakej lepší program popřípadě jestli to vůbec jde... děkuji za rady

Odpovědi na otázku

pozri sa ako ti ide video v okne, ak uz aj v okne ma pasy cierne tak mas blbu nahravku a neporiesis to jedine upravou celeho videa. VLC ti zobrazi len to co si stiahol, nic tam nastavovat netreba

pripadne je film v inom formate ako 16:9 a tym padom tam tie ciary budu napr pri formaze 21:9

A jaké rozlišení má tvůj monitor?

http://s20.postimg.org/8jxvw350t/screenshot_58.png Ano nastav si takový poměr stran, jaký má tvůj monitor. Pokud to nepůjde pouze u některých souborů, tak je problém v nich, že mají pruhy přímo v obraze.

Holt jsou i videa s pruhama a i jinym vertikalnim rozlisenim. Sirka je snad u vsech hd stejne, ale vyska lita. To co resis jde obejit tim ze obraz roztahnes. Kazdopadne to umel media player clasic z cccp kodeku. Zakezi co ti vadi vic, pruhy nebo deformace pomeru stran.

Pokud jsou pruhy už v obraze, tak se dá video vyzoomovat.