» Poradna » Programy

VLC české titulky

Zdravím, právě jsme si koupil nový mobil (Xiaomi Redmi Note 7), nainstaloval jsem VLC, ale když pustím seriál s titulky, tak se zobrazují místo diakritiky otazníky.V nastavení jsem zkoušel nastavit snad každou znakovou sadu titulků.Na minulém mobilu jsem nic neměnil a vše fungovalo.

Odpovědi na otázku

Ještě přidám že titulky jsou na 100% funkční, aby jste náhodou neříkali, že mám špatné titulky 😅

To není problém programu, ale kódování titulků. Mobilní VLC neznám, ale pokud jsou to externí titulky, tak je lze přeuložit na počítači většinou pomocí texťáku. Prostě dáte "uložit jako" a dole můžete změnit kódování, místo "ANSI" změníte nastavení na "UNICODE".Pokud jsou titulky součástí filmu, tak můžete změnit kódování přímo ve VLC. V desktopové verzi to je nástroje -> nastavení -> titulky -> na té záložce je výchozí kódování, které je nastaveno standardně na "Windows-1252", zkuste to změnit na "univerzální UTF8".

PS: Po změně je nutné VLC restartovat!!

Děkuji za radu, o tvorbě titulků vím, sám překládám. I po změně na úplně všechny dostupné znakové sady ve VLC, stále nefungují jak mají.

Změna znakové sady nepomůže, pokud jsou titulky v nesprávném formátu. Stačí je otevřít např. v Notepad++ zkonvertovat do utf-8 BOM a uložit.

Kolikrát mám sakra zmínit, že jsou titulky funkční a na ostatních zařízení (mobil, tablet, pc, ntb) fungují?

No a co, že jinde fungují? Převést formát je na půl minuty práce...

Jeden o koze, druhý o voze, Petře..

Co zkusit jinou apk - třeba MX player?

Už jsem nainstaloval, nic jineho mi nezbývá no :D