» Poradna » Programy

VLC - záznam přes SCART

Dobrý den, měl bych prosbičku o radu Snažím se digitalizovat videa ze starého videorekordéru pomocí zařízení AverMedia EZ Maker 7 a jako vstupní program pro zachytávání dost skvěle funguje VLC, se svoji funkcí převést/uložit, až na jednu chybu. Zobrazuje i nahrává zcela špatně barvy. Obličeje jsou do modra a pod. I po několika dnech usilovného zkoumání VLCcka nejsem schopen přijít na to, co mám špatně nastaveno. Prosím, neřešil podobný problém už někdo? Děkuji předem za případnou odpověď, Petr.

Odpovědi na otázku

Jsou to videa tvoje/kamarada a pod., vami porizovane kamerou

Zobrazuje to stejně špatně všechno, i filmy natočené z TV před 20 lety. Když napíchnu set top box (přes scart) je to také to samé, někde mámněco špatně nastaveno

Ty z telky mohly byt dobarvovany. (Nevim zda i Král Šumavy)

Neodpovedels na dataz zda jde o filmy natocene vami, odpoved i vsechno i jine nejsou adekvatni. Budou ti radit oti co me minusuji. Neslo mi vubec o zakon/neopravnene porizovani

Zkusil jsi trochu zakverdlat scartem a pořádně ho domáčknout? Scart je háklivý na dobrý kontakt a pokud ho máš zapojený úplným (poměrně tlustým a těžkým) kabelem, visícím ve vzduchu, mívá někdy tendenci zlobit - barvy nebo zvuk. Pokud to jde, překontroluj v menu, jaký režim je nastavený u scartu na videu nebo stb (RGB/CVBS) a když tak přepni, ten udělátor od Averu prý umí pouze CVBS nebo S-Video. P.S. Jak to vypadá, když to video připojíš přímo do TV přes scart, taky jsou barvy ujeté?

Dekuji za reakci.Uplne nejzajimavejsi na tom celem je, ze VLC ma vlastne dva nezavisle na sobe fungujici zpusoby nahravani. Jednim je zminene "prevest/ulozit", druhym je cervene tlacitko "zaznam". Kazda z techto funkci uklada zaznam zcela jinak. Pokud pouziju zaznam pres cervene tlacitko, barvy jsou naprosto v poradku, ale zaznam je v jakemsi obrovskem formatu AVI, kde ma 10 vterin zaznamu cca 500MB a vubec s tim nelze dal pracovat (zadny program na konverzi to neotevre). Na strane druhe je tu zaznam prevest/ulozit, ten je velikostne v poradku, ale ma ty spatne barvy

Použi SW na to určený. VLC nahrava asi nekomprimovane. K TV karte máš snáď nejaký SW. Min. by mal podporovať MPEG2. V mojom Winfast musím kodek nastaviť zvlášť (neviem aký je výchozí).

Bohužel ten přidaný software se mi vůbec nedaří rozchodit. No ještě polaboruju, třeba se mi nějakou náhodou podaří na to přijít

obličeje do modra ??? to bude někde chyba kabelu mezi videorekordérem a tim Avermedia udělátkem ... zkus novej kabel, zkus jestli jsou konektory ok ... jinak 500MB na 10sec je ok .... ukládá se nekomprimované AVI.to se teprve pak komprimuje např. XVid nebo DivX atd...

Díky moc za nápady, je jasné, že je velmi těžké takto na dálku radit. Novy kabel zkusím, ale moc tomu nedávám, protože při nahrávání přes červené tlačítko "záznam" jsou barvy v pořádku (ale zas to natáčí ty nekomprimované AVI). Ještě mě napadlo, nejde někde ve VLC nastavit, aby se to nahrávalo v jiném, úspornějším formátu?

DivX a Xvid už dneska nee.. To už třeba novější televize nepřehrají. Takový záznam pak bude za pár let znova překonvertovávat na modernější formát, protože ho nepřehraje. Doporučil bych H264 nebo H265.