» Poradna » Programy

Vlastní PC sestava

Dobrý den, na czc jsem si vytvořil nejakou provizorní pc sestavu. Vycházel jsem hlavně z toho co mi tam nabízeli a samozřejmě i z mých finančních prostředků. Uvítám každou radu který komponent bych měl radši vyměnit za co a tak pod. Děkuju

Odpovědi na otázku

Neviem aký mate rozpočet ale ramky by som zobral 2x8 3200mhz a graficku kartu aspon rx 570 dvoj vetrakovú alebo hneď rx 580 ak to má byť na hry

Rozumím, díky

hrozná sestava, na co má být?

Měla být na hraní her ve střední grafice

Střední grafika je RTX2060, popřípadě GTX1660S, je mi jasné, že máš nějaký rozpočet, ale takhle v podstatě chceš koupit něco, co ani momentálně hry moc nerozjede, natož za rok dva, až budou v běhu nové konzole a úroveň zase půjde nahoru.

To je ještě horší než to původní, RX570 je pořád lowend grafika, procesor jak za krále klacka ... on i R3600 má problém nakrmit grafiky u nějakých her

Tak asi nebude mať veľký rozpočet na herný PC.

Vtipné je, že RX 570 MSI Armor se dlouho dobu vyprodávala za 3500,- (na Alze byla do poloviny února dokonce za 3390,- ). A teď najednou skočila skoro na 5000,-! Masakr. Hned to vypadá na lepší grafiku, protože dražší = lepší

Môže byt na low-stredne full hd do 60fps

Zde jsem tedy uprgadnul z low grafiky na střední Mohlo by být?

Rozhodně najdi pár stovek na verzi "Super" s GDDR6. Ta má totiž výkon skoro stejný jako dražší 1660 Ti:https://www.youtube.com/watch

Ta stím "super" mi přijde o dost dražší. To si asi bohužel nemůžu úplně dovolit.

Ryzen 5 2600 a Ryzen 5 1600 12nm je úplně to samé. Jen ten R5 1600 stojí méně.

Už jsem vyměnil 2600 za 1600. https://www.czc.cz/187660,241086,222551,2112...

Máš to celé blbě. Máš tam starý 1600, nikoliv nový 1600 12nm, který vznikl z 2600. Stále tam máš horší 1660, nikoliv verzi Super, pomalou RAM a ještě jen v jednom kuse (okrádáš se o výkon), desku jen na 2 RAM, mizerné malé SSD a zcela zbytečně drahou bednu (vzhledem k tvému rozpočtu).Jde to udělat cca takto:https://www.czc.cz/5oa7r5vhn4is79q3co8319ju6... Chladič CPU je u něj zdarma přiložen. Stačí. Pokud ti nebude vyhovovat, můžeš kdykoliv koupit lepší, ale měnit ho za Spartana moc smysl nemá, zase o tolik lepší ten Spartan není, aby mělo smysl za něj vyhodit pětikilo. To už raději tento:https://www.czc.cz/arctic-freezer-34/253607/... Ale do začátku to není nutné.

Moc děkuju. Jenom ještě jeden dotaz s jakým výkonem můžu v tomto případě počítat?

Tady je jedno video s 1600 12nm + 1660 Super (jistě jich najdeš více.):https://www.youtube.com/watchNastavení detailů jsem tam nenašel, ale většinou se to točí s vysokými detaily, takže i když tam něco běží hůř, vždy můžeš detaily snížit a dosáhnout vyšších FPS.

Díky za váš čas a za vaši sestavu. Koupím ji.

Není zač. Sestavení v CZC je za 199,-, nemá smysl se s tím patlat doma. Vyhneš se třeba problémům s neaktuálním BIOSem, díky kterému to nemusí jet nebo s vadnými díly. Až to budeš mít doma, zkontroluj si, zda RAM jede na 3000 MHz (nebo 1500 MHz, podle toho, zda program ukazuje efektivní nebo skutečnou frekvenci). Pokud tam bude jen třeba 2133 (nebo 1066), je třeba v BIOSu aktivovat XMP profil s frekvencí 3000 MHz.

Díky za určitě užitečnou radu. Jen nvm kde si můžu zkontrolovat že mi ramka skutečně jede tak jak říkáte.

Třeba v CPU-Z, který je volně ke stažení:https://ctrlv.cz/shots/2020/04/03/MHvR.pngUkazuje skutečnou hodnotu, tedy polovinu efektivní. Měl bys tam tedy najít 1500 MHz. Pokud tam bude jen 1066, jedeš na základním taktu 2133 MHZ a koupě 3000 MHz RAM neměla moc smysl, protože výkon je pak stejný, jako s nejlevnější 2133 MHz RAM.

Díky moc. Teď už k tomu jenom najdu co nejlevnější monitor a koupím.

Tak hlavně nekupuj TN, ty jsou mezi levnými LCD vyloženě tragédie. Vybírej jen mezi IPS a VA. A hlavně kup něco, co má digitální vstupy! Moderní grafiky už VGA nemají, takže bys musel kupovat zbytečný převodník za 300,-. Třeba něco takového:https://www.czc.cz/lg-24mp59g-led-monitor-24... Ten má i FreeSync a display port, takže možná rozchodíš adaptivní frekvenci (u Nvidie to najdeš pod označením G-Sync) a budeš mít plynulejší obraz.

To určitě zvážím. Kamarád který tomu trochu rozumí mi doporučil tento https://www.datart.cz/ls24f356fhuxen-ls24f356fh... . Hodí se k mému PC taky?

Také možnost. Ale na tom FreeSync nepojede určitě. To u GTX karet jede jen přes displej port, což ten to nemá a navíc má jen 60 Hz, takže to ani nemá moc smysl. Ale za ty prachy, proč ne. Rozhodně to není tragédie s TN a VGA.

Díky za pomoc

Pokud do toho chcete dát víc peněz, měl jste to napsat v původním vláknu:https://www.zive.cz/poradna/ohodnotte-pc/sc-2... Kolik lidí a jak dlouho s tím ještě chcete otravovat?

To jsem si ještě nebyl jistý. Až pak jsem si to rozmyslel a rozhodl se že do toho více zainvestuju. Ale tam vte konverzaci už to nemělo moc smysl. Byla o něčem jiném

Minule to nestačilo? Ryzen R5 1600 12 nm ti radili už minule.

Jsou tyto dvě sestavy hodne rozdílné ve výkonu? Nebo když koupím tu první nebude to zas takový rozdíl.

to záleží kolik chceš investovatta 1. je takové dnešní minimum