Vlastní klávesy k PC

Dobrý den,už delší dobu přemýšlím nad vylepšením, kdy bych si chtěl vyrobit nějaké externí, programovatelné klávesy (ne si jen upravit rozložení klávesnice). Docela těžko se to popisuje, ale prostě by to byly přídavné klávesy úplně mimo klávesnici, které bych si např. pomocí nějaké utilitky naprogramoval jako klávesové zkratky, nebo využít třeba ve hrách jako přídavný tlačítka... Nechci jen rozkuchat starou klávesnici, připájet ke klávesám tlačítka a vyvést to na stůl...

Odpovědi na otázku

A naco by ti to bolo. Nauc sa radsje moderne operaci koliena albo rezanie a sitie zil. To by bolo uzitocne, mohol by si byt lekar alebo as ti to moze len tak zist.

Díky za užitečnou odpověď. :)

To nebude tak jednoduché, jak si představuješ. Navíc klávesnice jen posílá kódy kláves, ne znaků:https://www.google.cz/searchK nim se teprve přiřadí nějaká funkce, znak atd. Takže i kdybys vyrobil nějaký "udělátor" s jedním maličkým MCU (druh procesoru) a jednou klávesou, tak ti to stejně bude muset posílat to, co posílá klávesnice, takže by se to rovnalo tomu rozkuchání hotové klávesnice a vyvedení tlačítka na stůl, jen by to bylo jednodušší.

Chápu... Jak to funguje např. u joysticků? Tam je taky něco na podobným principu? Díky

Pokud by bylo v planu mit vice pripojenych klavesnic a jednu z nich pouzivat jako programovatelne klavesy, pak to jde resit pres autohotkey (ale je potreba se naucit v tom psat scripty) nebo pomoci http://www.hidmacros.eu/download.php , ale musi se to spoustet jako spravce (nepodepsana aplikace, ktera pristupuje natvrdo k hardwaru). Uzitecna hracka, kdyz je k dispozici vic vstupnich zarizeni (klavesnic, mysi, ovladacu atd.).

OK, díky za tip :)