» Poradna » Notebooky

Vlastní klávesová zkratka pro příkaz, který není v nabídce

Ahoj, prosím o radu. Chci si ve wordu vytvořit vlastní klávesovou zkratku pro "možnosti automatických oprav". Ve všech návodech nacházím stejný postup, jak se dostat do nastavování vlastních zkratek (mám vybrat funkci, kterou potřebuju, a přiřadit k ní zkratku). Jenže: "možnosti automatických oprav" v tom menu prostě nejsou. Vím, že to nějak jde, na starém noťasu se mi to před lety nějak podařilo nastavit, ale už nevím, jak Nemáte s tím prosím zkušenost? Díky, Petra

Odpovědi na otázku

V ktorom programe to ma byt a ako presne to ma fungovat?Nieco podobne by mohol dokazat HotkeyP, bezplatne program, ceska napoveda.https://sourceforge.net/projects/hotkeyp/

Pise ze ve worldu. Staci poradne cist na co se pta.

Dakujem, asi som slepy, ale HotkeyP by mohol napriek tomu pomoct.

To víš že to jde. Jen se to jmenuje jinak. Začíná to na "Nástroje...", jen nevím co přesně je tahle funkce, tak si to už dohledej sama.

Pardon, vůbec odpovědi nerozumím Jaké nástroje myslíte? Přímo ve wordu?Funkci automatické kontroly jsem mám dohledanou, ale nechci se k ní pokaždé dostávat přes pět kliků. Potřebuju k ní přiřadit vlastní klávesovou zkratku a nevím, jak.

Pokial je moznost v hlavnej ponuke, menu, tak by sa to malo dat nastavit v programe HotkeyP.

To bude asi tou večerní únavou. Píšu o tom co chcete. Přímo ve wordu v nastavení klávesových zkratek nenajdeš funkci s názvem "možnosti automatických oprav", někdo to tam pojmenoval jinak a jmenuje se to "nástroje automatických oprav" nebo tak něco. Je tam těch funkcí několik, každá na opravu něčeho jiného, tak si vyber tu správnou.

Jsou tam NastrojeKontrolaPravopis, NastrojeJazyk a asi 10 dalších možností. Ani jedna z nich není ta, kterou potřebuju. V tom je celý problém.

Už se tě na to ptali: O jakou verzi Wordu se jedná? Např. Word 2010 to má pojmenované Automatické úpravy formátu při psaní. A při úpravě pásu karet si pro výběr příkazu nechej zobrazit Všechny příkazy.

Určitě by dost pomohlo, kdybys napsala o jakou verzi Wordu se jedná. Jestli na starém noťasu byla jiná, může už postup nastavení být odlišný. Např. ve W2007 se položka jmenuje Automatický správce. Možnosti automatických oprav jsou tam také, ale to je z nich jen první záložka (Automatické opravy). Příkaz můžeš taky vložit do panelu Rychlý přístup (i když přístup klávesovou zkratkou je samozřejmě nejrychlejší).

obrázek by šel sejmout?