» Poradna » Ostatní

Vlastní internet

Zdravím, chtěl bych se zeptat za je to vůbec možné a popřípadě nějaký návod kde bude napsáno co k tomu vše potřebuji.Vzhledem k tomu že jsem na vesnici tak wifi je tu přímo hrozná, tak bych se chtěl zeptat zda by bylo možné nějak si udělat vlastní internet s wifi u mě doma čistě jen pro můj barák, předem děkuji a krásný zbytek dne.

Odpovědi na otázku

prvořadě si budeš muset zjistit, jaké jsou možnosti si "ten internet" dotáhnout do baráku. To záleží na konkrétní obci. Jestli máte zavedenou pevnou linku, můžeš se zeptat u O2 na ADSL.Wifi se z toho "drátu" pak "udělá" vhodnou "krabičkou" co ti obvykle v rámci smlouvy dodá třeba to O2.

Ta WiFi je nějaká veřejná, poskytovaná obcí? Samozřejmě, že vlastní připojení k internetu zařídit lze, ale podmínkou je, aby v daném místě byl nějaký provider připojení poskytující. To ti tady nikdo navíc bez znalosti kde se tvůj barák nalézá říct nedokáže.

myslel jsem to spíše tak že si tem internet udělám doma vlastní

Doma nikdo nemá Internet, doma můžeš mít vlastní lokální síť. Internet je jen a pouze propojení všech takových sítí. Ale abys měl přístup k Internetu, musíš mít k němu nějaké připojení. To kde chceš vzít?

Nikoli vsech (to neni realne proveditelne), ale vice nebo mnoha Muze mit klidne ale 3 lokalni site, ty si muze propojit a ma vlastni internet. Voila, hotovo a spokojenost. Neco mi ale rika, ze mu to asi nebude stacit

To je fakt že ne všech Lokální síť nemusí být připojená k Internetu. Ale pokud mám třeba 5 svých lokálních sítí, opravdu vznikne jejich spojením Internet? To je Intranet, síť v nějaké organizaci, které taky bývají složené z několika (i mnoha) menších sítí. Internet je jen jeden, ten celosvětový a do něj jsou připojené i ty Intranety.

Zakladas to na spatne premise: "Internet je jen jeden".Nemusi byt a neni to nijak nikde dano, narizeno. De facto Cina ma diky svemu firewallu svuj vlastni internet (byt stale omezene propojeny s Internetem, ktery zname my). Rusko melo, a asi jeste ma, podobne touhy. Bohuzel ani jeden z tehle "narodnich" internetu neni uplne odpojeny od Internetu, velika skoda.Propoji si 5 siti (pokud nebudou vsechny jeho, nebude to intranet) a bude svuj vlastni internet, maly ale vlastni - co na nem bude provozovat, to tam bude mit. Navic si sam urci rozsah IP adres, muze, ale nemusi, mit vlastni root DNS servery a pak uz mu zbyva ta drobnost - aby tam neco k necemu bylo. Internetu to trvalo cca. 30-40 let nez se z fungujiciho propojeni siti nekolika univerzit, armady a par geeku stal totalnim bordelem pro vsechny Ale on ma vyhodu, ze uz nemusi vymyslet kolo (protokoly, webserver, mailserver, web klienty, mail klienty,... takze treba za 20 let bude mit svuj vlastni konkurence schopny Externet s miliardou uzivatelu Neni pravda, ze neco nejde - staci mit jen vizi, znalosti a nejakeho sponzora

mas smolu, Jen uz internet rozbila, takze viac internetov uz nieje a nebude.https://youtu.be/Vywf48Dhyns

Jak jako vlastní Internet? Jedna Internet je jen jeden, je to jen to propojení mnoha a mnoha menších či větších sítí do jedné celosvětové. A jak teda "vlastní Internet"? No, samozřejmě že si můžeš pořídit vlastní připojení k Internetu, ale připrav si pořádnou sumu. Musel by ses legálně připojit na nějakou páteřní síť, pořídit ne zrovna levný HW, pokud bys chtěl kabel (metaliku nebo optiku) tak udělat po vesnici výkopy pro ten kabel...ale teoreticky to jde

sem spíše myslel že seženu nějaký server který srčím do volné místnosti a na něm bych měl internet, prostě abych si udělal vlastní internetovou síť, jako O2 ale svojí protože jediné co tu jde je o2 a to jde taky na hov**

svůj server si sice technicky udělat můžeš ale asi se potřebuješ jako dostat "ven" třeba na Seznam, Youtube apod. Takže se musíš připojit "ven" k internetu.

Nejspíše Troll, doporučuji nadále nekrmit.

Troll nebo blb. Ale to se vlastně nevylučuje.

Ty furt nechápeš co je Internet. Server si pořídit můžeš, k němu připojit třeba 1000 klientů, ale to NEBUDE Internet. To bude tvá vlastní lokální síť. Ale pokud chceš brouzdat pro Internet, MUSÍŠ K NĚMU MÍT PŘIPOJENÍ. I kdyby s měl třeba 1000 serverů a neměl tu tvou lokální sít připojenou k tomu Internetu, tak prostě nic. Tak znova, klidně si pořiď třeba 10 serverů, postav LOKÁLNÍ SÍŤ (fakt ne Internet) a pokud se z té své lokální sítě budeš chtít dostat do světa, musíš si pořídit přípojku, třeba tu WiFi, O2...kabelovku...a nebo si vykopat vlastní výkop pro kabel, pořídit HW, zaregistovat si IP adresu a doménu na NIC.CZ...

Jen technická... na to aby ses stal ISPíkem fakt domenu nepotrebujes a uz vubec nemusis nic resit s NIC.CZ. Vsechno (ASN, adresy) se resi s RIPE a IP adresy (ctyrkove) nedostanes protoze uz nejsou. Maximalne si je muzes koupit na burze, blok /24 adres za cenu USD 25 za jednu adresu.

Vlastni internet je uplne snadny. Propoj nekolik lokalnich siti a mas svuj internet.

To spíš vznikne Intranet

Jméno "Internet" (je to vlastní jméno, proto počáteční písmeno je velké) je označení unikátní WAN sítě řízené IETF a normované RFC. Doma si postaví maximálně LAN a Intranet.Mnohé firmy mají vlastní WAN, jejíž části komunikují přes síť Internet obvykle skrze VPN, která je rozsáhlejší než jeho LAN. Celé je to zjevná trollovina nudícího se puboše.

A proto pisu internet.The Internet = to jedno konkretni propojeni mnoha siti, de facto je to nehmotna vec, ktera nepatri nikomu konkretnimu a vlastni ji ani uplne nikdo centralne neridi*, nestavi - viz. historie jak to vse zacalo pred tim, nez se to cele komercionalizovalo a stalo dostupne masam BFUinternet = jakekoli jine propojeni vetsiho mnozstvi siti, ktere nevlastni jeden subjektintranet = predpoklada jednoho majitele cele infrastruktury, jeden subjekt, pripadne nekolik subjektu s nejakou konkretni dohodouPS: Nemyslim, ze je to trollovina. Spis vubec nema tusini o cem pise a bere to "lidove" jako hmatatelnou vec - "koupim si Internet, postavim si Internet, ...".Tedy, predpokladam, ze by se chtel stat lokalnim ISP (byt aspon jen preprodavacem bez vlastniho pripojeni do NIX a do sveta treba pres Telii) na nejake vesnici, ale nema k tomu potrebne znalosti, dovednosti a pravdepodobne ani penize. Obavam se, ze neda ani svou vlastni LAN natoz resit veci jako AS, BGP, pridelovani IP, routovani, konfigurace HW, SW a k tomu samosebou i veskere papirovani.* jasne, prideluji se IP bloky, ASka, definuji se pravidla (RFC), ale neridi to ve smyslu "je to moje sit, a ja ji dnes vypnu!"

Já myslím že chlapec má na mysli INTRANET

To bych neřekl, protože tím chce nahradit nespolehlivé připojení od lokálního poskytovatele. Takže chlapec je spíš blb nebo ještě spíš troll.

To je určitě trolling...

to je evidentní už od začátku