» Poradna » Web a internet

Vlastní hosting

Dobrý den celkem se mi líbí myšlenka mít vlastní webové rádio.Již jsem zkoušel hosting přes službu live qog. Ale nechci být závislý na jiném poskytovateli a tak se chci zeptat jak můžu vysílat rádio na vlastním hostingu.díky

Odpovědi na otázku

Vlastní hosting? Jak si to představuješ? Nic jednoduchého ani levného. Pokud ti teda nestačí serverhosting u nějaké hostingové firmy. Ale vyloženě vlastní...to asi nechceš...

No mě jde o to abych ten stream mohl mít na vlastních stránkách a ne na stránkách hostitele.

Aha, tak to nezáleží na tom, kde je hosting. Hosting můžeš mít kde chceš, přesto stránky budou tvoje

Jednoduše, pořídit si hodně výkonný server a rychlou internetovou přípojku. Jak snadné :)

Na audiostream to s tim vykonem nebude zas az tak horke...

Pokial chce najaké ilegálne web radio s 20-50 poslucháčni tak to nebude drhnúť....ale to asi nechce , on chce mať 10 tisíce poslucháčov a zarábať na tom ....naivný človiečik !

altere jak to můžeš vědět ? co když mě to třeba baví a vysílám klidně i když tam nikdo není.

Ale to je potom diagnoza , hovoriť do steny a tešiť sa z toho , že aj tak mi neodpovie ....?

To neni pravda. Dnes existuje myslim uz aj Google BOT ktory vyhladava radiove online streamy. Tiez sa mozes pridat do akehokolvek zoznamu online internetovych radii, ktorych je na svete neurekom. Najlepsi je vsak vyhladavac s krasnym grafickym spracovanim so spustou online radii po celom svete... aha checkuj toto: https://radio.garden/ spustis script, natiahne sa ti "Zemegula" a uz iba rotujes tou nasou matickou Zem a klikas na radia po celom svete :D pochopitelne musia existovat aj online (t.j. niekto ich musi streamovat do internet). Pokial typek ovlada anglicky jazyk a pokial sa mu podari pridat sa na tuto "Zemegulu" tak bude za vodou. Legalnost na internete nikoho nezaujima. Len hlupych kravatonosicov a starych paprdov co uz si nemozu vrznut a tak zavidia vsetko mladym ludom a su zakomplexovani ako hovada.

Legálnost nikoho nezajímá? Tak to jsi s prominutím pěkný vůl... Respektive asi mladý pitomec, který myslí, že si může všechno dovolit. Můžu tě ujistit, že legálnost držitele autorských práv zajímá velmi a pokud provozovatel takového "rádia" nepoužije nějaké sofistikované metody, aby zamaskoval svoji identitu, tak nebude dlouho trvat, než mu zaklepnou na dveře :)

Pokud nezije v komunisticke zemi.

V tom případě neexistuje žádný důvod, abys to vysílal, můžeš si na to pouze offline hrát :) Jako dítě jsem si s kamarádem taky hrál na DJ, mixovali jsme hudbu jako na diskotéce a neměli jsme potřebu to vysílat ani z okna

Kromě toho, nevím jestli to tušíš, ale nemůžeš jen tak veřejně vysílat hudbu, kterou si někde stáhneš nebo dokonce koupíš, musíš mít přímo licenci k veřejnému vysílání. A to opravdu není zdarma. Sice existují i zdroje hudby s bezplatnou licencí, ale zdroje jsou omezené a kvalita často dost pochybná, na to opravdu pravidelné posluchače nenalákáš.

A porad to bude mit marginalni vliv na vykon stroje. Mozna te to prekvapi, ale encodovani audia dneska zvladnou v realtimu i hodinky a pro 20 uzivatelu i pro 10000 uzivatelu se to encoduje jednou, kdyz vynecham teorie o multicastu, tak stejne bude zatizeni nula nula prd ikdyby vysilal 320kbps. Tam bude limitujici maximalne konektivita, ale na hostinzich je GbE stardard zdarma a XGbE za pakatel, zvlast pokud by mel desetitisice uzivatelu.Licencni politika je uplne jina vec - tady je IT a nikoli pravni oddeleni. Resime to technicky, pokud te trapi autorske pravo, pokecej si o tom na nejakem pravnickem foru (jestli nejake maji)...

tak určitě existují self-hosted řešení pro online rádio. Ale stejně budeš potřebovat hosting, kam to nainstaluješ a taky kam uložíš všechnu tu hudbu (doufám, že to máš "licenčně čisté").

AzuraCast - Simple, Self-Hosted Web Radio https://www.azuracast.com/https://github.com/AzuraCast/AzuraCastdemo:demo.azuracast.com:Username: demo@azuracast.comPassword: demo

Hele používám hudbu která je nelicencovaná, tak odvážnej abych používal písničky s právama nejsem.

tím pádem v pohodě a můžeš to klidně rozjet.

No a nevíte jak přehrávač v uvedeném linku nahrát na vlastní webovky?Zkopírovat html jsem zkoušel ale to mi nešlo.http://www.radiohosting.cz/system/player.php

Vieme. ten prehravac je standartny HTML5 audio prehravac. Ked si dostudujes HTML5 audio tag, tak budes mat presne ten isty.<audio controls> <source src="" type=""> Your browser does not support the audio element.</audio>