» Poradna » Web a internet

Vkládání obrázků v html

Dobrý den, programuji web, kde chci, aby lidi mohli na hlavní stránku vkládat obrázky. Tyto obrázky uvidí tedy každý, kdo vejde na hlavní stránku. Vím, jak mohu vložit obrázek já, aby ho lidi viděli, ale nevím, jak udělat aby obrázky mohli vkládat i lidi, nevlastnící tuto stránku. Předem děkuji za odpovědi. :)

Odpovědi na otázku

Tohle v HTML fakt udělat nejde. Musíš mít dynamický web, nějaký redakční systém.

a jak to má třeba facebook?

Facebook má proste dynamický web, různé skripty atd.

To ako to ma spravene prave Facebook, mozeme samozrejme len hadat, ale urcite je to socialna siet ako kazda ina, bezi im tam bez nejaky servrovy jazyk ako je PHP, maju tam nejake databazy, MySQL alebo nieco podobne, ale ty nepotrebujes nic take robustne. Ty potrebujes nieco co je relatiivne male, vyzaduje nulovu alebo minimalnu upravu ako je napriklad Joomla, wordpress, drupal. Alebo ked vies programovat v PHP tak urcite dokazes nieco pozliepat dohromady....

V čem - programuješ?

v pspadu :D ale chystám se přejít na profesionálnější program

Nepotřebuješ žádný profesionálnější program. V pspadu se dá napsat jakýkoliv web. Akorát musíš vědět, co to znamená dynamický web a jak se kóduje. Používá se např. PHP.

myslíš si, že při dobrých znalostech, které musím doplnit bych mohl naprogramovat právě to o čem píšu?

Samozřejmě, zase tak složité to není. Pokud tě kódování webu baví, tak se to naučíš. Pro začátek mrkni na jakpsatweb.cz, tam se dočteš, o čem to je.

Vi nebo Emacs? Možná by to chtělo na té "profesionálnější" úrovni znalosti. Například že HTML není programovací jazyk.

ptal jsem se samozřejmě v jakém jazyce programuješ svou aplikaci...

PSPad je na to, na k čemu je určen, profesionální až až.

použij již hotový CMS typu Joomla nebo Wordpress s vhodným pluginem. Dostaneš dynamický web se spoustou funkcí, co prostě sám doma coby začátečník jen tak nenaprogramuješ.