» Poradna » Programy

Vizitky

Poradíte mi v akom programe si môžem aj sám vytvoriť vizitky, a následne vytlačiť na tlačiarni Canon MP260? V programe Office home 2007 ju neviem nájsť. Dakujem za rady. Používa vista premium.

Odpovědi na otázku

Jéžiš - v jakémkoliv programu, co hrdlo ráčí. Buď ti stačí prosté - textové o formátu 50 x 90 mm, takže si uděláš třeba ve Wordu rastr (tabulku), vyplníš textem, vytiskneš a rozstříháš. A pokud se ti bude chtít do grafiky, uděláš si vizitky třeba jako já v Zoneru Callisto nebo v Gimpu nebo ... bla bla ... v jakémkoliv grafickém softu; opět o rozměrech 50 x 90 a výsledek vyexportuješ třeba do formátu *.tiff. No a pak je vložíš zase třeba do Wordu vedle sebe a pod sebe, nasázíš tam tyhle obrázky, vytiskneš a rozstříháš. Není to vůbec nic. Nejjednodušší vizitky si uděláš za 10 minut.

Přímo tak nějak to může dělat i v Corel Draw. Udělat si obrys vizitky, vložit do něj cokoli (rastr, texty, čáry, oblouky, skřítky, krtečka...), Corel Draw 12 nebo Corel Draw X4 už umí i výřezy rastrů bez nutnosti spolupráce s Corel Photopaint (pro větší editaci rastrů jednoduše klik pravý na rasrtu, "upravit rastr", po úpravách dát "uožit", rasrt se v Corel Draw aktualizuje a je to). Pak celou tu vizitku nakopírovat velde (pod) sebe, to jde za pár vteřin (v nástroji Transformace, Pozice (první ikona), vybrat celou vizitku (možno všechny objekty seskupit) zvolit relativní pozici, zadat rozměr rastru (horiz., nebo vert., podle toho, kam se bude klonovat) a klikat na "apply to duplicate" třeba 100x, nakopíruje se 100 vizitek pěkně vedle sebe.

Před x lety jsem si dělal vizitky v excelu. Takže opravdu lze udělat vizitky v čemkoliv.

Já v AutoCADu, ale určitě by to šlo třeba i v Malování (MSPaint).

Ahoj,
já si dělám vizitky v OpenOffice.org Draw nebo v Inkscape - v tom prvním na to mám šablonu, to druhé používám spíš, když chci dělat něco graficky osobitého.

Oba softy jsou zadara a česky. S tiskem nejsou problém - exportuju do PDF - z obojího - tisku na více různých tiskárnách.

H O V N O

No, vizitky si můžete bez problému navrhnout i ve wordu. Prakticky to jde v jakémkoliv programu, který zvládá alespoň základní grafické úpravy. Čeho bych se ovšem bál je ten tisk na domácí tiskárně. Jednou jsem něco takového zkoušel a výsledek tedy nebyl nic moc. Myslím si, že mnohem lepší je nechat si vizitky vytisknout na kvalitní papír v nějaké profi tiskárně. Třeba tady: https://www.e-abctiskarna.cz/tisk/vizitky/