» Poradna » Programy

VitrualBox Ubuntu

Ahoj, je možné nějak zvětšit velikosti disku ve VirtualBoxu? Jedná se uložiště pevné velikosti. Typ VDI.

Odpovědi na otázku

To už jsem zkoušel a nejde...Našel jsem pouze návod na dynamicky alokovaný disk, já s pevnou velikostí

Progress state: VBOX_E_NOT_SUPPORTEDVBoxManage.exe: error: Resize medium operation for this format is not implemented yet!

Udelat pod tim VB druhy vetsi disk, pripojit, nabootovat nejake ISO treba s Acronisem a naklonovat (tak, jako u normaniho PC)..?

na tohle řešení jsem někde narazil ale nejsem si jistý zda bych to zvládl byl by možný nějaký podrobnější popis prosím?

Jak pisu - vytvorit dalsi vetsi virtualni disk, pripojit ho do toho VB jako dalsi. Nabootovat ten virtualni stroj z ISA (napr. toho Acronisu a dat klonovat ze stareho na ten novy)...Je to porad jako normani PC (pouze si na nej nemuzes sahnout)

dobře zkusím topuvodiné problem byl v tom že jsem spustil ubuntu, objevila se přihlašovací obrazovka, přihlásil jsem se a pak obrazovka zčernala a už jsem se z toho nedostal... Při poslednim spuštění jsem byl upozorňován na málo mista na disku, myslíte že to muže být tím?

Funkce CLONEMEDIUM primo ve VirtualBoxu, uzivatelsky manual kapitola 8.24https://www.virtualbox.org/manual/UserManual.html

Vždycky mi stačilo zastavit virtuální stroj, otevřít jeho nastavení, zvětšit disk, znovu vitruál spustit a přidané místo použít - přidat oddíl, nebo zvětšit stávající (google vždycky našel návod jak to udělat

A co na to jít jinak. Disk nezvětšuj, vytvoř další a připoj ho do toho virtuálka.