» Poradna » Programy

Visual FoxPro 9

Po zkompilování do exe nemohu editovat soubory.Dříve mi to chodilo, nyní to hlásí chybu 111Nevím, kde se stala chyba. Začíná mne z toho bolet hlava.Je schopen ještě někdo poradit?

Odpovědi na otázku

Bohužel, z toho dotazu nejde nic rozumného vyčíst...např.Vfp Error 111 itself, Cannot update the cursor ..., can be caused by a DBF table being included in the VFP Project Manager. If so, you can right click it in the PM and "Exclude".

pro dolnění katzavn je soubor ve formátu .dbfnikde jsem nenastavoval, že soubor je určen pouze pro čtení.Když dám uložit editovaná data z formuláře,tak se zobrazí text chyby: Kurzor katzavn nelze aktualizovat, prtotože je jenpro čtení.Tzn. v okamžiku , když chci uložit příkazem "replace" z proměnné nový údaj do věty souboru. Totéž dělá i když edituji větu přímo.neno i v případě

Tato hláška přeci jasně říká že nelze měnit tabulku DBF protože je vložena do VFP Projekt Manageru. Je třeba tabulku nastavit jako "Exclude".

mezitím, něž jste reagoval, znovu jsem si v té své hlavě probral co jsem možná nevědovky prováděl před kompilací a zkontroloval jsem si, co do projektu je zařazeno a co ne. Nevím proč, ale ten dbf soubor tam zařazen byl. Tak jsem ho vyloučil a nyní tu úpravu ověřuji. Jak stárneme, tak asi občas uděláme nevědomky chyby, které nás pak zdržují.Za chvíli dám vědět jestli to zabralo.Když Vás mám na spojení, mám ještě jeden dotaz, na který zatím nemám odpověď, protože v angličtině nejsem dostatečně silný a tak manuál čtu s obtížemi.Dá se nějak programově exportovat výstupní setava ve formátu .pdf?

Ja to tak, jak jste psal.Díky za metodickou pomoc.

Ano dá se, ale musí se použít koupená nebo free knihovna pro export do pdf. Sama VFP žádnou funkci pro export do pdf v sobě nemá. Zde je článek s několika odkazy na takovéto knihovny. http://fox.wikis.com/wc.dllSám jsem řadu let používal placenou knihovnu XFRX od https://www.eqeus.com/

Díky zatím i za tuto informaci.Podívám se na to.

Kde je uložen EXE a kde jsou uloženy DBF soubory?Jsou DBF soubory na místě, kde je právo pro zápis?

EXE je v dané složce, dbf v podsložce, path nastaven správně, tam jsem od počátku co to chodilo nic neměnil.