» Poradna » Programy

Visual basic

Ahoj! Zase bych potřeboval něco poradit: Pomocí timeru spouštím v pravidlených intervalech proces - měření teploty. Změření teploty však trvá nějakou dobu (sekundy) a tím dochází k posunu - timer změří přesně 60.000 milisekund, pak provede měření (to nějakou dobu trvá) a pak teprve začně měřit zase 60.000 milisekund. Tak jsem to alespoň vypozoroval. Chci aby se teplota měřila v každou celou minutu. Jsem z toho jelen. Poradíte někdo prosím, jak napsat začátek měření např. v každou celou minutu?

Odpovědi na otázku

skus nepouzivat timer ten je aj tak naprd, precitaj si cas a ked je pocet sekund 0 tak pusti tu potvoru. Najlepsie ked to rozdelis do dvoch vlaken - v jednom meras cas a vdruhom bezi potvora

Tak třeba řešení které mě teď napadlo: Použij dva timery. V timeru1 v minutových intervalech povol timer2 (timer2.enabled=true) nic víc. V timeru dva si nastav nejmenší možnou prodlevu (1 ms). V události timeru2 nejprve timer2 vypni (timer2.enabled=false) a potom spusť kód měření teploty. Takto by mělo vše fungovat, tedy pokud měření teploty trvá méně než minutu, to ovšem předpokládám.

Po kazdym mereni zmen cas timeru podle zbyvajicich sekund do cele minuty.

Takove veci se nedelaji v multithreadovem prostredi.
Timmery jsou zalozeny na zpravach Jamile ti nejaka aplikace zatizi procesor, klidne se ti zpracovani zpozdi.
Program bude fungovat, ale nesmis pocitat s presnosti na desitky ms.

Aby ti to nezatezovalo prostredi, tak muzes mit program, v nem bude bezet vlakno s nizkou prioritou, ktere bude kontrolovat cas. Po uplynuti minuty spustis dalsi vlano, ktere provede mereni.
Jen ta prace s vlakny ve VB neni uplne jednoducha...