» Poradna » Programy

Visual Basic - Textbox, button

Ahoj, Mám takovou aplikaci, že lidi musej zadat ČÍSLO a pak kliknout na OK to ukáže druhou formu. To vše je OK.Ale zadal jsem tam aby když to je nevyplněný tak to ukaže MSG s textem (tohle tam mám napsane If Trim(TextBox1.Text) = vbNullString Then MsgBox("Prazdny textbox!", MsgBoxStyle.OkOnly)Form1.Show()Me.Visible = Falseovšem pak když se v textboxu klikne na ok tak mi to rovnou ukaže zase druhou formu, to já nechci. Potřeboval bych aby když nezadaj nic do textboxudaj ok aby se ukazal msgbox, kliknuli na ok a vratilo je to na Form1 kde je formulář. Prosím pomocte Jak má vypadat kod?

Odpovědi na otázku

Tak v tomhle řádku to asi nebude, ne?PrasatkoPee

Vyzkoušejte toto:If TextBox1.Text.Length = 0 Then MsgBox("Prázdný textbox!", MsgBoxStyle.OkOnly)Else Form1.Show() Me.Visible = FalseEnd If

Děkuji moc :)

Vyzkoušejte toto:If TextBox1.Text.Length = 0 Then MsgBox("Prázdný textbox!", MsgBoxStyle.OkOnly)Else Form1.Show() Me.Visible = FalseEnd If