» Poradna » Programy

Vista žere spoustu RAM

Mám Vistu Business OEM. Vypnul jsem Aero- Styl nastavil na "Klasické nastavení" vypnul polovinu služeb, osekal programy po spuštění, vypnul SuperFetch a stejně po naběhnutí zabírá 700 MB. Tak kde je sakra chyba?

Odpovědi na otázku

Nikde nieje chyba.Vista využíva RAM inak ako XP.

Chyba není nikde, je to naprosto běžné chování všech systémů se schopnější správou paměti. Je to tak již dávno i u Unix-Like systémů.

Prostě si naalokuje velké množství paměti (kolikrát třeba i všechnu) a s tou hospodaří ku prospěchu výkonu systému. Když je třeba paměť pro aplikaci, tak ji system vyčlení a uvolní.

Berte to jako novinku - výhodu, nikoli jako nevýhodu. Nebo si snad kupujeme 4GB RAM, aby byla 99,9% času zaplněna z max. 1/4 ? Určitě ne. Systém se postará o její správu.

jeste vypni ten bocni panel s mini aplikacemi ten zabira taky dost ram.

a hlavne se mi obcas stava, ze nepovedene gadgety zatezuji procesor na 100% (jedno jadro i obcas obe)