» Poradna » Programy

¨Vista: Ovladač datového kabelu

Dobrý den.Potřebuji pod Windows Vista "rozchodit" připojení GPRS od T-Mobilu, ale laboroval jsem dost dlouho s tím, než se mi podařilo podstrčit ovladač k datovému kabelu do systému, ale přesto není funkční a ani automatická detekce telefonu nefunguje a připojení k síti končí s chybou.Jedná se o GPRS od T-Mobilu a mobil Siemens MT50 s USB datovým kabelem.Pokud máte někdo skušenosti, případně víte, jak to připojení "rozběhnout" a jaký ovladač použít, tak budu rád, podělíte-li se o informace.Děkuji.

Odpovědi na otázku

Nikdo nevíte? Co jsem se teď díval na stránky www.mobileaction.com, odkud byli původní drivery do XP, tak pro Vistu na Siemens MT 50 žádný nemají, ale já to GPRS "rozchodit" potřebuji, protože jinou možnost připojení nemám a bez netu tu Vistu správně neotestuju. Mám RC2 a teprve teď jsem se dostal k její instalaci, ovšem zbývá už jen měsíc na její otestování...

Ovladače pro OS Vista/64 jsou zatím dost vzácné. Napiš výrobci. Verze Vista/32/64 RC2 je k dispozici od 30.9.2006. Takže jsi měl dost času na vyzkoušení. OS Vista i bez aktivace pracuje celých 30 dní, takže aktivací po internetu si platnost licence nijak neprodloužíš. Licence pro RC2 končí 30.5. Ledaže bys podváděl a změnil systémové datum na 30.9.2006 (samozřejmě před instalací OS

Čas bohužel nebyl - měl jsem na starosti spoustu jiných věcí, než zkoušení systému :), ale dobře vím, že net mi nijak neprodlouží licenci, jen když se ze syystému nedostanu na net, tak ho nemohu pořádně využít - v dnešní době je PC bez netu takový "mrzáček", byť by to mělo být jen přes GPRS :). Ale díky.

To je jen Tvůj problém, že si nedovedeš představit jiné využití PC/OS než je brouzdání po internetu Mohu Tě ujistit, že existuje spousta plně využitých počítačů, které nikdy nebyly (a nebudou) připojeny k internetu. Takže s Tvým názorem o mrzáčkovi opravdu nemohu souhlasit Na druhé straně je však faktem, že OS Vista je optimalizovaný právě k bezpečnému prohlížení internetu a pro začínající uživatele. Pomalejší a dražší připojení k internetu než je GPRS neznám.

Samozřejmě, že je možné využívat PC bez internetu, ale ukažte mi běžný desktop. Ten je dnes využíván zejména v provázanosti s internetem, nebo alespoň vnitropodnikovou sítí. Jak si kupříkladu v Linuxu nainstaluji aktualizace a software, nemám-li přístup na insternet? Jak totéž udělám ve Windows Vista. Jak si zjistím informace, které aktuálně potřebuji, nemám-li přístup na insternet? Mluvíte teoreticky o využití PC a samozřejmě, že mohu PC využívat jen jako stanici pro renderování videa, kupříkladu a žádný net nepotřebuji, ale i tak - co když můj vydeo program vyžaduje aktivaci přes internet a žádnou jinou? Hmm? A bez internetu jsem tedy "někde" i když budu stanici kupříkladu dále využívat již jen bez internetu...