» Poradna » Počítačové sítě

Vista login

Dobrý den, Vista Home, přihlášení k Novell serveru pomocí Novelláckého klienta 1.0 ...
Normálně se připojím, ale přihlašování je šíleně pomalé (objeví se login a po Enteru se čeká třeba 5 vteřin ...), nevíte někdo jak to zrychlit ... Je to asi univerzální vlastnost, stalo se mě to s Notebookem i teď z jednou stanicí. (Vista Home, Novell 5.1).
Děkuji za náměty ...
Vašek

Odpovědi na otázku

Řekl bych, že je to "univerzální vlastnost", jak píšete - už jsem to na Vistách také zkoušel, konkrétně na edici Bussiness. U nás ve firmě se totéž stává i ve WindowsXP, tj. uživatel zadá heslo, a přihlašovací dialog cca. 3-5 vteřin "čeká" - osobně jsem to až do teď přisuzoval tomu, že u nás Novell běží na velmi starém serveru Compaq, takže jeho reakce už nejsou takové... Ale s malým rozdílem - používám Novell klienta 4.83 SP1, o klientu "1.0" nic nevím - zkuste ještě tedy použít některého z klientů odsud: www.tdp.cz ...

Všechno špatně, zpátky na stromy! Smíchal jsem postupně dvě věci dohormady, a vznikl z toho prasopes Omlouvám se tedy, především za "radu" použít klienta 4.83, který ve Windows Vista nefunguje, příliš jsem se soustředil na to, že jsem problém řešil v drtivé většině případů na WinXP...

Nevadí, já stáhnul teď klienta 1.0 SP4 pro Visty a ani to mě nepomohlo. Bohužel vůbec nechápu jak jsem mohl napsat 5 vteřin (asi únava). Objeví se mě dialog na Novell Enter (5 vteřin a dialog na Windows login) a pak ... třeba 1 minutu než lze pracovat a to mě žere.
(počítač slušný kancelářský HP, Novell jedem NetWare 5.1)

Setkal jste se s tím ? Mám také problém rozjet podporu Print Serveru Edimax klienta nainstaluju,ale není to spolehlivé. Stává se že to "jakoby vytiskne" ale na tiskárně nic nevyleze. Stejný výsledek i když přidám ručně port pomocí edimaxové utility ...

Takže zrychlení odpovídám pokud to bude někoho zajímat :
a) Do názvu serveru v Novell klientovi zadejte IP adresu
b) Po naběhnutí loginu vyčkejte cca 6 vteřin pak teprve přihlášení (je to 3x rychlejší pokud budou již rozběhlé všechny služby)