» Poradna » Programy

Vista aktualizace

Čest práci vespolek, už tři dni se mi nestahují ani neistalují žádné aktualizace pro Windows Vista. Přitom ještě v úterý se aktualizace pro defenfer automaticky stáhla a nainstalovala. Aktualizační program běží ale nic. Má někdo podobný problém nebo radu co s tím. Díky za odpovědi.

Odpovědi na otázku

do visti se davaji aktulizace nenok kdyš to je potřeba nebo si to pc vižada pokut ti nic nechodi pc maš v pořatku a nic mu nechibi aš mu bude neco chibet on si to sam najde a nainstaluje

Titaniku jdi do pr a vysad si koprMě se jich stáhlo před pár dny plno, ale bez popisu. Desitky vpřed a Visty do . .

Dnes 1 ok

Od Tebe si tedy tak určitě nechám něco poradit, titaniku! Od Tebe zrovna!Ty už prosím Tě nikdy nepiš nikam, kde to vidí i někdo jiný, než Ty sám!

Aktualizace by se stáhnout měly.... Děj "Vyhledat aktualizace" ve Win. update, vlevo nahoře...

Použij WSUS

Toto úterý vyšlo 6 aktualizací zabezpečení, aktualizace zabezpečení snad pro všechny verze .NET Framework, kumulativní aktualizace zabezpečení pro IE8 a IE9, nová verze MRT (nástroj pro odstranění škodlivého SW), nové definice (vycházejí neustále) pro MS Defender a MS Security Essentials. Tohle vše se týká Vist a jejích standardních či doinstalovaných součástí. je ale pravda, že MS poslední měsíce, podle mne schválně, maří snadný průběh aktualizací. Pokud se podíváš co se děje tak počítač (někdy i hodiny) je schopen procházet stromem již nainstalovaných aktualizací a teprve pak se připojí a stáhne vše potřebné, to se děje i tehdy pokud jen aktualizuješ virovou databázi. Je to blbákov a patrně chtějí aby uživatelé sami přestali aktualizovat. Resetování úložište Windows Update v tomto případě nepomůže a bude to zbytečnost. Tipuji, že ty jsi teď ve stavu kdy počítač určuje jaké aktualizace potřebuje, pokud se ti nezavaří a budeš mít ve správný čas připojení dočkáš se i aktualizací. Někdy pomůže, nevím proč, zresetovat připojení do Internetu, v době kdy není používáno (NetStat napoví), odpojit se a připojit se znovu. Podobně se poslední dvě záplaty, tuto poslední již však ne, snažil MRT nechat si znovu potvrdit licenci (správcem/administrátorem počítače), předtím nikdy a dnes již také ne; změnu v licenci jsem však nenašel ani další zmíňku o větším bonzování či nemožnosti bonzování zakázat v registrech. Třeba to nějak souvisí, ale spíše tipuji že "Jedině Windows 10, vše ostatní nechť jde do kelu - vidíš človíčku jak mizerně to funguje?!" V případě problémů lze stáhnout aktualizace ručně, dělám to docela často a zrovna tři poslední pravidelné aktualizace by to bylo jednoduší než to nechat na službě Windows Update.

Visty byly překonány osmičkama, ale jinak ti volbu OS schvaluju.

Nebylo by lepší přejít na Windows 7 ?

Mám stejný problém a nevím jak to vyřešit.