» Poradna » Programy

Vista a rychlost zpracování internetu

Zdravím.Tak nějak na mě poslední dobou začalo dost nepříjemně působit, že ačkoliv je rychlost stahování dat přesně taková, jaká má být, na dvou počítačích s Vistou se mi velmi pomalu zobrazují stránky. Přitom na PC s XP je práce s netem jedna radost. Neví někdo, čím by to mohlo být? Používám Firefox 2 a zkusil jsem i IE 7. Napadlo mě, jestli to nedělá phishingový filtr, tak jestli ano, zajímalo by mě, kde jej ve Firefoxu vypnout.Zároveň mi přijde zvláštní, že ve Vistě nemůžu založit multiplayerovou hru ve StarCraftu ( hlásí to ostatním, že mám příliš velkou latenci ), přitom v XP se ke mě kdokoliv běžně připojí. Zdá se mi, že by rychlost zobrazování stránek a latence v SC mohly mít něco společného, ale netuším, co. Pingy jsou ve standardním okolí 10 až 20 ms na většinu serverů.

Odpovědi na otázku

Proč nezůstanete na Win XP ?

Protože Vista mi vyhovuje daleko víc a to i přesto, že je práce s ní subjektivně poněkud těžkopádnější ( což je vzhledem k jejímu věku pochopitelné, její optimalizace zabere čas ).

Bude to určitě záležitost SP1.

Jo, v to doufám.