» Poradna » Programy

Vista a oprávnění

Jak nastavit ve Vistě maximální administrátorské oprávnění??? Mám to defaultně z instalace jako admin, ale když chci smazat předchozí instalaci Visty která je ve windows.old tak mi píše že to chce oprávnění...OMG nastane čas kdy bude PC říkat človékovi co může a co ne??? Grrrr... nějak mě to nasr.lo ! :D:D:DDíky za answery...

Odpovědi na otázku

Musis pravdepodobne prevzit vlastnictvi te slozky - tuk na ni pravym mysitkem > vlstnosti > zabezpeceni > upresnit > vlastnik

No taky se divím co je v té vistě všechno možné

Jo, a nemá telnet!

Spust si tohle:start /w pkgmgr /iu:"TelnetClient"a TelNet mit budes.Zrejme Telnet pouziva tak mizive procent uzivatelu, ze jej nedali do zakladni instalace. To same by mohli udelat s dalsim milionem blbosti, ktere se instaluji

Kdy budou konecne uzivatele tak zodpovedni, aby opravdu vedeli, co delaji? Pak nebudou treba antiviry, antispyware apod.Do te doby bude muset OS chranit PC za tebe

Pane Fiala, já s Vámi částešně souhlasím, pravda je že 99% problémů na PC je mezi židlí a klávesnicí, ale antivir a antispyware nainstaluji rád, ale opravdu chytám infarkty z toho že mně PC řekne co nemůžu. Sry za nadřazenost ale já jsem pán počítače a já řeknu PC co udělá a co ne...

V tom případě je to v pořádku a jako pán si určitě umíte nastavit práva tak, aby se OS choval tak, jak si představujete.Podobně by se chovaly i 2 instalace Windows XP, takže to není výsada Visty na souborovém systému NTFS.Na NTFS je totiž uživatel identifikován ne jménem, ale pomocí SID (jedinečný security descriptor), který je při každé instalaci jiný.To, že jste administrátor, neznamená automaticky, že můžete všude. Pouze máte možnost si přístup všude zjednat - nastavit si práva.

Zkoušel jsem zde nabízenou radu (pravym tlacitkem, vlastnosti, zabezpeceni.....) a bohužel mi to nefungovalo, co s tím???

tak mu to dej rozkazem, sefe