» Poradna » Programy

Vista - raďte - poškození systémové funkce

NB Acer s předinstalovaným systémem Vista. Po cca 3 měsících provozu se nezdařila instalace akatualizace windows. V průběhu instalace proces z neznámého důvodu zhavaroval a od té doby se systém chová prapodivně. Nějak zhavaroval sytém řízení uživatelských účtů. Všechny systémové složky se chovají tak že jako Administrátor nemám povolení v plném rozsahu. Pokud se pokusím cokoliv spustit z těchto složek jako Administrátor, napíše to hlášku soubor nenalezen. Nelze vypnout řízení uživatelských účtů - kliknutím na odkaz se nic nestane. Nelze spustit žádné nástroje (regedit, služby, obnovení systému a pod.) zkrátka vše co vyžaduje plná práva přístupu do systémových složek (Windows a Program Files). Nelze ani do uvedených složek nic nainstalovat a ani smazat. V nouzovém režimu je to trochu lepší - jde alespoň částečně něco, ale zdaleka ne vše. V nouzovém režimu jsem mohl spustit setup.exe z CD a nainstalovat SW do nově vytvořené složky na disku, ale v normálně spuštěném systému to nešlo : poklepáním na setup.exe se sice spustil, ale neměl potřebná práva. Pravým myšítkem - spustit jako správce = SETUP.exe nenalezen! a tak je to se všemi programy. (nefunguje ani CMD, Regedit, services.msc a jiné). K notebooku nemám žádné instalační médium, záloha žádná. Lze nějak vypnout řízení uživatelských účtů jinak, než přes správu uživatelských účtů? (jinak nelze ani účty spravovat - sice otevřu okno, ale nelze nijak změnit existující účty a ani vytvořit nový.) Nelze ani změnit zabezpečení přístupu - složka - vlastnosti - vyberu uživatele a dám upravit - hlásí nelze spustit editor oprávnění, nebo tak něco. Zkrátka nemohu ani změnit na těch dotčenejch složkách oprávnění k přístupu a to ani v nouzovém režimu. Zkrátka mám pořád jakoby ty práva normálního uživatele (přstože jsem přihlášen jako Administrátor). Zhavaroval nějak ten super ochrannej systém a práva skutečného admina už asi nikdy nedostanu. Ví někdo co s tím ???? (bez reinstalace windows).

Odpovědi na otázku

jsem opravdu zvědav jak se někomu tenhle soft-paskvil podaří bez reinstalace někomu opravit.

Podle toho co píšeš,je to tak rozesr.že ti nic bez přeinstalace nepomůže,,,,,Já jen nechápu,proč s každý tak brání přeinstalaci?Udělám zálohu a pře a pře apře až to umím a je to brnkačka?

me taky padla vista x64 pri pokusu naklonovat ji na vetsi hardisk jiz jsem ji klonoval po 4 ale vyplo napajeni a byla instalacka v v pytli nepodarilo semi ji obnovit tak jsem vistu nainstaloval z novu naten vetsi hardisk co mam a ste poskozene lze dostat ruzna data spet prehratim do stejne slozky jiz nainstalovaneho programu.