» Poradna » Programy

Vista - jaká desktop search?

Dostal jsem na stůl komp s Vista. Na W-XP jsem byl zvyknutý užívat k vyhledávání dat v kompu beta-verzi Yahoo DeskTop Search - perfektní, indexováno každé slovo, bohaté filtry na typy souborů. Yahoo svůj DeskTop Search prodal a už je jen placený. Yahoo DeskTop Search na MS-Vista nejde - nevím, čím to je.
V současnosti se rozhoduji mezi:
- MS-Vista hledač - NECHCI hrůza.
- Copernic - mám stažen a připraven k instalaci
- Goggle DeskTop - mám stažen a připraven k instalaci, ALE je podezřele malý (jen 1,9 MB vůči 7MB Copernic či 6 MB Yahoo DeskTop Search) a určitě se začne doinstalovávat z Internetu - jenže můj komp není konektován na Internet (to není zaostalost, jsou v tom jiné důvody - na Internet jen s distry Linuxu). A nemám rád doinstalace z Netu.
Z toho vyplývá dotaz:
Je Copernic OK?

Odpovědi na otázku

Ještě dotaz verze 3.2.2 pro domácnost je naplněna reklamami (dle diskusí), doporučují starší verzi 2, jež je bez reklam a umí vše stejně. Neznáte adresu, kde se dá stahovat starší SW?

z nových verzií je s adverts len najnižšia home verzia,starú verziu bez reklám môžeš stiahnuť tu http://depositfiles.com/en/files/6936586...

Ahoj,
precejen se zeptam: co se ti nelibi na MS indexovani? Podle me je skvele integrovane do OS, podporuje OCR, ma vynikajici syntaxi pro pokrocile hledani, spoustu ifiltru atd.

MP

5 dní užívám postarší verzi Copernic 2 bez reklam. Je výborný.
Díky "audax" za odkaz.

Než si zkusím instalovat chválený Windows Search 4.0 do Windows Vista, mám dotaz zda umí:
1) přednastavit indexování jen na nastavené složky/adresáře
2) přednastavit indexování jen na definované typy souborů (např. doc, xls, ppt, pdf ... EXIF, IDT3tag)
3) troj-panel: klíč vyhledání/filtry + zobrazené výsledky + náhled na označený soubor/dokument
http://www.pandia.com/graphics/articles/cds-ss2... ...

Což Copernic 2 umí a výše uvedené jsem očekával. Byl jsem na uvedené zvyklý z Yahoo! DeskTop Search pod Windows XP.

když tak pěješ chválu na copernic, tak se akorát zeptám: umí taky indexovat obsah souborů typu OpenDocument?

tj. *odt apod.
Google desktop to umí bez problému, ale přišlo mi, že se nedá omezit indexace a že se docela rozlézá.

Asi umí OpenDocument - viz:
http://blog.copernic.com/index.php/tag/copernic-de... ...
Já nepotřebuji, OpenDocument neužívám a starší verzí mám, protože neobsahuje u Home reklamu.

Jen nevím, proč odpovídáš dotazem a nerelevantní připomínku mimo vlákno diskuse.
Založ nové vlákno. Nechci peskovat konkrétně tebe, ale je to nešvar v diskusích na Živě.