» Poradna » Programy

Vista - hry po spuštění spadnou do lišty

Zdravím,

poslední dobou mě trápí tento problém:
po kliknutí na ikonku hry na ploše mi hra spadne na lištu a nejde spustit.At zkouším cokoliv,hra jen problikne a zase spadne do lišty.Nepomáha ani ALT+TAB ani v AERU trojrozmerna okna.Vetšinou pomůže restart nebo obnova systému,jenže jen na první spuštění hry,druhé spuštění už doprovází tradiční padání do lišty.Nevíte co s tím?Ovladače grafické karty mám nejnovější,systém Vista 32bit,HW půl roku starý a poměrně výkonný.dík za radu

Odpovědi na otázku

Mám ten samý problém, řešení neznám, jen přispěji. Já to dělám tak, u některých her to jde, že než mi to spadne na lištu, klikám jak šílenej a ono se to chytne Sám jsem zvědav jestli někdo poradí.

tak to se povedlo - kdo další se přihlásí do klubu zběsilých Vista klikačů

Já mám stejný problém s půl roku starým notebookem HP Victus. zajímalo by mě na jakém zařízení (lépe řečeno značce pc) se to děje Vám. Děkuji.

Mal som rovnaky problem, zacal sa prejavovat po instalacii Skype 4.0. Hry sa minimalizovali na listu pokial bolo Skype minimalizovane, ked bol zobrazene okno Skype s kontaktami hry sa spustali normalne.

Asi moc nepomůžu, ale měl jsem úplně stejný problém. Nepomůže ani nastavení kompatibility, spouštění v okně, nic. Jediné co jakžtakž pomáhá (a není to vůbec elegantní) je zběsile klikat v tom okně , když hra nabíhá (většinou černé okno) a prokládat to alt+tab, pokud se to hned nechytne. Nevím co se odehrává ve Vistách, ale asi zaznamenají, že je v tom programu už nějaká aktivita a nakonec ho nechají běžet na obrazovce. Je to ovšem krajně lamerský způsob a taky bych rád věděl v čem je problém. Osobně si to vysvětluji tím, že Vista po spuštění hry na chvíli vypne Aero (hra má při náběhu vyšší požadavky na HW) a pak ho znovu zapíná (nároky hry poklesnou) - zřejmě tomu dává větší prioritu než hře a proto to neustále přeskakuje do lišty. Ale to je jen nepodložený dojem.

a co vypnout aero, a které hry to robí?

staci zadat vlasnosti pocitace a nastavit pc na vykon a ne jako omalovanky pak uz byto melo chodit ok.

jak uz tu zaznelo, spis staci vypnout skype ty omalovanko. pohadka o vykonu s vypnutymi efekty - na tu uz snad nikdo neveri

Tak je to opravdu tim novym Skypem.Staci ho nechat zaplej na plose a problem je vyresen.Nicmene je to dost otravny.

Kdyby mel Skype jen tuhle bajecnou vlastnost, jeste by to slo...

Výborně! Fakt je to skypem díky moc!

zajímavý je, že skype nemam a stejně se mi ty hry nespustí

Mno tak tam máš nějakou podobnou prkotinu. Zkus povypínat všechno co jde a třebas to pak půjde. Potom systémem pokus/omyl zkusíš, která vychytávka to způsobuje. Mě například trvalo tři měsíce, než jsem přišel na to, že muj NTB brzdí ve výkonu MCAffe antivir, keterej tam byl přednasazenej jako trial. Skončil trial, vrátila se radist z hraní ;) Myslím si, že nejsem žádnej PC analfabet, ale tohle mě taky fakt nenapadlo (teda napadlo, ale sám jsem tomu nevěřil).

lidi dela novy skype 4 vsem kamosum co to delalo staci odinstalovat ten skype dat starsi verzi a vse bezi