» Poradna » Web a internet

Virus z podvodného e-mailu

Prosím o radu . Včera se nám na naťasu stala nepříjemná věc má přítelkyně dostala podvodný mail o vymáhání dluhu , že dluží nějake bance dlužnou částku , bohužel se vylekala a v příloze otevřela Zip soubor který sloužil jako falešná smlouva . Hned jak jsem se vracel z práce jsem projel celý noťas Esetem , který byl samozřejmě aktualizovaný antivirus mi našel tři viry bohužel nevím jestli se jednalo o vir který chytla z mailu . Pro jistotu jsem noťas projel ještě Kasperským a Antimalwarem Emsisoftem . Emsisoft mi našel nějake malwary , ale psal že jsou bez rizika , kaspersky už mi nehlásil žádný nález . Z netu jsem vyčetl že se v mém případě jedná o vir Win32/TrojanDownloader nebo Win32/Injector.BSCO. který instaluje do pc další malware který špehuje počítač . Zkoušel jsem vir najít ručně a to v appdatech / roaming / brothel kde se má virus dle ostatních uživatelů schovávat , jenže v appdatech a následně ve složce roaming jsem žádnou složku brothel nenašel ani když jsem v systému dal zobrazit skryté soubory . Nic víc jsem zatím nedělal nebo jsem v tomhle směru lajk . Noťas beží celkem normálně jen mne ted ant- malware při spuštění Gom playeru upozornil že přehrávaš se snaží napodobit práci klávesnice a myší a že se asi jedna malware tak jsem gom player vymazal , ale to asi nemá s mým dotazem nic společného . Prosím jestli někdo ví poraďte mi jestli když mi antiviry ted už hlasí že vše ok to nemusím řešit , nebo jestli vir tam furt může být a mám noťas poslat odborníkovy díky .

Odpovědi na otázku

dobře, otevřela přílohu zip a co dál? Samotným otevřením zip souboru k nákaze nedojde? Spouštěla něco z toho archivu? A co archiv nebo jeho soubory poslat na online scan?

Jj otevřela v archívu exe. soubor . Nechal jsem cely noťas projet i online scanem taky mi to v pc nic nenašlo . Jen mi našel eset viry při prvním skenování po otevření toho exe souboru a potom ani kaspersky ani anti-malware ani online scan už nic nenašel . Možná že v noťasu už nic nemám jde mi jen otom aby nahodou ten vir nebo malware nahodou eset nepřehlídl a někdo nám z noťasu netahal data , nebo neotevřel pomoci malwaru zádní vrátka nějakým šmejdum .

Zkuste to projet ještě Malwarebytes https://www.malwarebytes.org/ , který je na 14 dní zdarma v PRO verzi. Mám několik známých i kamarádů, kterým zachránil systém. Pokaždé něco objeví, i malinký náznak viru nebo mallwaru.

Velice Vám děkuji projel jsem systém malwarbytem a našlo mi to 44 infikovaných objektů , které jsem nechal v karanténě ( nechci je sám mazat nebo nevím jestli nesmažu něco čím bych systém poškodil většinou mi to našlo bordel v registrech klíču ) . Snad tam už nic nemám díky moc .

Nalezené soubory klidně všechny smažte, malwarebytes je jeden z mála co vyhledává skutečně pouze breberky a nesmaže nic důležitého ze systému :) .

zdravím, bohužel manžel také otevřel,ale nevím, zda se něco děje nebo ne, protože zipovaný program dal otevřít a prý se mu nic neotevřelo, jen naskočila znovu ta sama stránka emailu. Co to znamená? Když projedu PC ještě tímhle doporučeným antivirem, tak bude vše ok? mohu se pak normálně přihlašovat do banky, emailu.... prostě bez rizika a bez toho aby mě někdo stáhnul peníze?

Mě se nejvíce osvědčil tento soft:https://www.malwarebytes.org/